20. detsember 2001 kell 22:00

Jõulud tantsiva Tuhkatriinuga

Soome Rahvusooper tõi nendeks jõuludeks lavalaudadele kogu pere muinasjutuna igihalja teose balletiklassikast, Sergei Prokofjevi balleti ?Tuhkatriinu?.

Koreograafiks on kutsutud juba veerand sajandit Houstonis balletti juhtinud inglane Ben Stevenson. Inglise traditsiooni kohaselt saab ?Tuhkatriinu? ka tavapärasest veidi erinevaid varjundeid.

Lavastus on valmistatud Charles Perrault? klassikalise muinasjutu alusel ja olemas on nii paha võõrasema, õelad poolõed kui ka prints, klaasking ja ball.

Inglise traditsiooni kohaselt tantsivad aga õdede rollis meestantsijad. Esietendusel ühe õe rollis tantsinud Javier Torres meenutas enne esietendust, et just Tuhkatriinu andis talle võtme võlumaailma, kus kõik on võimalik, kui vaid piisavalt soovida.

?Tuhkatriinu? peaosades tantsivad kordamööda pea kõik Soome balleti tähed. Dirigent toob etendusse ka Eesti värvi, esietendusel, 8. detsembril juhtis orkestrit Eri Klas; teise dirigendina juhatab orkestrit Kari Kropsu.

Soome Rahvusooper asub uues ja uhkes valges majas, kilomeeter südalinnast põhja pool. Kohale saab ilusa ilmaga jalgsi, tavaliselt kõigi trammidega, mis sõidavad mööda Mannerheimi teed põhja poole.

Kahel pool ooperimaja asuvad restoranid, mis sobivad pärast etendust õhtusöögi jaoks. Teisel pool Mannerheimi teed asub üks linna parematest restoranidest Lyon. Restoranist Töölönranta avanevad suvel suurepärased vaated kesklinnas asuvale lahele.

Soome Rahvusooper mängib palju tuntud klassikalisi teoseid.

Helsingi lauljad ja ooperimaja tehniline pool on asjatundjate hulgas kõrgelt hinnatud ja need toovad Helsingisse ka palju Eesti ooperihuvilisi.

Autor: Tarmo Virki

Hetkel kuum