10. jaanuar 2002 kell 12:40

Microlink võitis Läti riigilt 65 miljoni kroonise tellimuse

MicroLink võitis Läti riikliku kohustusliku tervisekindlustuse agentuuri 65 miljoni kroonise tarkvarahanke, teatas Microlinki kommunikatsioonijuht Marti Schmidt.

18 kuud kestvat projekti finantseerib Maailmapank, selle viivad ellu Microlinki Läti tütarfirma Fortech ja Sema Group Belgium.

Tervishoiuministeeriumi projekt on viimaste kuude jooksul juba teine suur tarkvarahange, mille Microlink on Lätis võitnud. Detsembris kirjutas Fortech

alla 61 miljoni kroonisele lepingule SAP tarkvaral põhineva Läti Raudtee finantsinfosüsteemi rajamiseks.

'Need kaks hanget on ühed suurimad IT projektid, mis Baltikumis kunagi on ette võetud. Baltimaades pole just palju IT firmasid, mis sellise mastaabiga asju saaksid läbi viia,' ütles Microlinki juhatuse esimees Allan Martinson.

Lähikuudel sõlmitava lepingu kohaselt arendab Fortech välja ja juurutab Läti riiklike tervishoiuorganisatsioonide juhtimisinfosüsteemi. Loodav süsteem on Läti tervishoiureformi üks osa.

Uus süsteem tagab arvepidamise riigieelarvest tervishoiuasutustele eraldatavate vahendite üle ning annab Läti tervishoiuametnikele otsuste langetamiseks vajalikku statistilist infot, näiteks millist teenust millisel hulgal pakkuda.

Riigihankel kandideeris Fortech nii kohalike kui rahvusvaheliste ettevõtetega.

Microlinki juhatuse esimehe Allan Martinsoni sõnul Läti Haigekassa ja Läti Raudteede projektid ettevõtte majandustulemustes veel ei kajastu. Sellest hoolimata on viimased kuud olnud tema sõnul Microlinki ajaloo parimad. Firma avaldab konsolideeritud majandustulemused 21. jaanuaril.

Fortechi liitumine Microlinki kontserniga 2000. aasta jaanuaris oli Balti riikide suurim IT firmade ühinemine. Fortechis töötab 186 inimest ja see on Läti suurim süsteemiintegratsiooni ettevõte, mis pakub tarkvara arendust ja mitmesugust riistvara (serverid, PC-d, võrguseadmed jne.), on maailma juhtiva finantstarkvara SAP juurutaja ning pakub enda väljatöötatud finantspaketti Apvarsnis. Fortechi tütarettevõte BDA on Läti IT-koolituse turu liider.

Microlink on Baltimaade suurim infotehnoloogiaettevõte, mille ärihuvide hulgas on süsteemiintegratsioon ja tarkvaraarendus, andmeside ja IT-teenused, PC-tootmine ja teenused, uus meedia (Delfi portaalid) ning traadita andmesideseadmete tootmine. Kontserni kuulub 22 ettevõtet kolmes Balti riigis.

Microlinkis on 659 töötajat, kontserni 2000/2001 finantsaasta käive oli 983 miljonit krooni.

Hetkel kuum