Kaja Koovit • 8. veebruar 2002 kell 15:52

Wall Streeti analüütikud püüavad usaldust taastada

Wall Streeti analüütikute usaldusvääruse taastamiseks tegi USA väärtpaberimaaklerite assotsiatsioon (NASD) ettepaneku, et analüütikud avalikustaksid võimalikud huvide konfliktid neid palganud investeerimispankadega, kirjutab finantsportaal CNNfn.

NASD tegi neljapäeval sellise ettepaneku põhjustatuna investorite üha suurenevast usaldamatusest analüütikute vastu, kes vaatamata ka üha süvenevale aktsiahinna langusele annavad ettevõttele endiselt ostusoovitusi.

Kui ettepanek heakskiidu saab, peavad analüütikud avalikustama nende tööandjate (investeerimispankade) seotuse analüüsitavate ettevõtetega. Samuti ei tohiks ühegi analüütiku palk olla seotud pangandustuludega.

'Ükski analüütik ei tohiks saada boonust, mis on seotud investeerimispanganduse tehinguga millele ta on kaasa aidanud, seisab NASDi ettepanekus.

Kui analüüsifirma aitab korraldada aktsiate avalikku emissiooni, ei tohi nad äsja avalikuks saanud firma kohta 40 päeva jooksul analüüse ja soovitusi avaldada.

Lisaks peavad analüütikud avalikustama enda aktsiaosalused nende poolt analüüsitavates ettevõtetes ning edaspidi ei tohi nad müüa aktsiad, millele nad on andnud ostusoovituse ning osta neilt müügisoovituse saanud aktsiaid. 'Ükski analüütik ega tema pereliige ei tohi teha analüütiku antud soovitusele vastupidiseid tehinguid,' kirjutatakse ettepanekus

Ettepanekule peab heakiidu andma väärtpaberijärelevalve (SEC).

Hetkel kuum