Ülo Toomsalu • 13. veebruar 2002 kell 7:21

Ilves ajas Riigikogu ummikusse

Opositsiooniliste Isamaaliidu ja Mõõdukate esindajad süüdistavad Rahvaliitu ja koalitsiooni hea tava vastases kokkumängus, et lükata esimest korda sõnaõigusega Euroopa Liidu organisatsioonis osalevast Eesti delegatsioonist välja eksvälisminister Toomas Hendrik Ilves, kirjutab Postimees.

Isamaaliidu esimehe Mart Laari hinnangul on selle taga valitseva kaksikliidu koalitsiooninõukogu esimees, Tallinna linnapea Edgar Savisaar. ?Esiteks ei meeldi loomulikult Toomas Hendrik Ilvese nägu,? märkis Laar, tuues põhjuseks viimase nõukogudevastase tegevuse Välis-Eestis. ?Teiseks on ilmselt soov selles, et Keskerakond tahab ära määrata kõik kohad selles delegatsioonis.?

Mõõdukate fraktsiooni esimehe Marju Lauristini sõnul keeldusid Rahvaliidu ja Ühendatud Rahvapartei fraktsioonid otsesõnu kokkuleppe otsimisest, eelistades selle asemel telgitaguseid kokkuleppeid valitsusliiduga.

?Saja ühe piires võiksid parlamendisaadikud osata arvutada,? märkis Rahvaliidu esimees Villu Reiljan, osutades jõuvahekorrale Riigikogus, mis ei luba Isamaamaaliidul ja Mõõdukatel jõupositsioonilt esineda.

Riigikogu hääletas eile Keskerakonna ja Rahvaliidu häältega Euroopa Liidu tuleviku konventi saadetava delegatsiooni liikmeks Rahvaliidu liikme Janno Reiljani, misjärel väliskomisjoni ettepanekul arutelu katkes.

Hetkel kuum