Ülo Toomsalu • 25. veebruar 2002 kell 6:11

Rentnik teeb Viljandis Uueveski basseinidest kalapüügikoha

Ainukesena Viljandi Uueveski basseinide rendilevõtmiseks soovi avaldanud osaühing Timpson Trading kavatseb hakata puhkajaid meelitama kalandusturismiga, kirjutab Sakala.

Esimest korda otsis linn basseinidele rentnikku mullu mais, kuid et ühtegi tõsist huvilist polnud, tuli sügisel uuele ringile minna. Rentnikule seati tingimuseks, et ta peab kümne aasta jooksul pakkuma vaba aja veetmise teenust ning basseinid peavad jääma kõigile kättesaadavaks. Detailplaneering keelab alale ka püsiehitiste rajamise.

Linnamajandusameti juhataja Priit Vihuri sõnul oli Timpson Trading ainuke eelläbirääkimistel osalenu. ?Tal olid pakkumises kõik nõutud elemendid,? rääkis Vihuri. ?Linna eesmärk oli, et keegi üldse seal midagi tegema hakkaks, ning seepärast on rent ainult 1000 krooni aastas.?

Timpson Tradingu omanik Margus Timpson kavatseb kolmest basseinist kõige ülemisse lasta forelle ja karpkalu, et soovijad võiksid neid sealt tasu eest püüda. Ülejäänud kaks basseini jäävad ujujatele. ?Et investeeringud tulevad suured, siis tundus kalapüük ning saagi kohapeal küpsetamise ja söömise võimalus ainus viis, mis raha tagasi tooks,? rääkis Timpson, kes ka ise kalapüügist lugu peab.

Basseinide korrastamiseks kuluvat summat ei osanud ettevõtja enne projekti valmimist öelda, kuid ta arvas, et see jääb 500 000 ja 1,5 miljoni krooni vahele. ?Enamik investeeringust kulub basseinide puhastamiseks ja nende seinte parandamiseks ning see silmale näha ei jää,? nentis Timpson.

Hetkel kuum