Heidit Kaio • 8. aprill 2002 kell 14:38

Võru kinnisvarale ennustatakse kolmekordset hinnatõusu

Kuigi Võru korteriturul hinnad tõusevad, on kinnisvara hind võrreldes teiste Eesti linnadega madal. Asjatundjad ennustavad kolmekordset hinnatõusu.

Kui mullu võis kinnisvarabüroo vahendusel osta Võrus ühetoalise korteri kuni 30 000 krooni eest, siis tänavu peab selle eest käima välja 40 000 krooni, kirjutab Võrumaa Teataja.

'Ühetoaliste korterite hinnad on aastaga kasvanud 30 protsenti,' kinnitab Pächter kinnisvara omanik Jaak Pächter.

Ehitusspetsialist Andri Needo ütleb, et kes praegu korteri ostab, saab selle veel väga odavalt kätte. 'Praegune tendents näitab, et korterite hinnad tõusevad kuni kolm korda, siis jõuavad tasemele, mis peaks püsima jääma,' ütles Needo.

Aega, mis hinnatõusuks kulub, ta ennsutada ei taha. 'Käime paar-kolm sammu pealinnast tagapool, hinnatõus jõuab siia ajalise nihkega,' ütleb Needo. Kui Tallinnas maksab neljatoalise korteri ruutmeeter kuni 13 000 krooni, siis Võrus kuni 2600 krooni.

'Kortereid ei jätku,' ütleb Pächter põhjuseks, mis korterite hinnad on hakanud kasvama. Viimane paljukorteriline elamu valmis Võrus 1989. aastal. Suur osa maju on ehitatud 1960ndatel aastatel.

Hetkel kuum