Ülo Toomsalu • 18. aprill 2002 kell 6:58

Võrumaa Teataja: Luhamaa transpordiprojekt tammub paigal

Luhamaa piiritollipunkti transpordikeskuse ehitus algab kõige varem kahe aasta pärast.

Seni peavad piiriületust ootavad autojuhid läbi ajama viletsates sanitaartingimustes ja viskama jäätmed maanteekraavi, kirjutab Võrumaa Teataja.

Maavalitsuses ettevalmistatav projekt hõlmab nii Luhamaal kui Põlvamaal asuva Koidula piiripunkti transpordikeskuse ehk elektri ja kanalisatsiooniga varustatud suure parkla ehitust. Raha tuleb osaliselt riigilt, osaliselt Euroopa Liidult.

Eelmise aasta lõpus avaldas maavalitsuse majandusarengu osakonna juht Raul Tohv lootust, et keskuste ehitamine algab 2003. aastal, kuid nüüd on ehituse võimalik algus lükatud aasta võrra edasi.

?Projektiga pole nihkeid toimunud,? ütles Tohv eile. Tema sõnul on võimalik, et ehitus algab 2004. aastal. ?Mitte varem.?

Keskuse rajamise algus sõltub Tohvi sõnul sellest, millal algab Luhamaa ja Murati piiripunkti vahelise maantee uuendamine. Maanteeameti investeeringut sellesse teelõiku käsitletakse Eesti omaosalusena ning siis on õigus küsida abiraha ka Euroopa Liidult.

Projekti maksumus pole veel selgunud, kuid hinnanguliselt maksavad uued rajatised vähemalt paarkümmend miljonit krooni.

Autojuhtide halvad olmetingimused Luhamaal tulid teravamalt päevakorda eelmise nädala lõpul ning selle nädala esmaspäeval, kui Luhamaal olid taas pikad järjekorrad. Veokijuhid olid tundide kaupa sunnitud seisma kohas, kus puuduvad tualetid ning prügikastid.

Hetkel kuum