Ülo Toomsalu • 19. aprill 2002 kell 6:04

EPL: Taksojuhid püüdsid kinni kolleegi pussitaja

Pärnu taksojuhid püüdsid kolmapäeva hilisõhtul kinni noore röövli, kes pussitas nende praegu haiglas üliraskes seisundis viibivat kolleegi.

Röövimiskavatsusega 19aastane Edik sõitis kolmapäeva öösel kella 23 paiku taksoga Pärnus Niidupargis kõrvalisele teele ja ründas taksojuhti kööginoaga. ?Rüseluse käigus tekitas ta taksojuhile vigastusi, aga ehmus ise ja pani jooksu,? ütles Pärnu politseiprefektuuri uurija Kalli Meriste.

Haavatud 29aastane juht jõudis E-Takso dispet?erile rünnakust teatada ja öelda, et valge mütsiga kurjategija lahkus Pärnu jõe suunas, kirjutab Eesti Päevaleht. ?Mõne minutiga sõitsid kohale kõik vabad taksod. Mõni viskas kliendi välja, mõni jättis lihtsalt ootama,? ütles E-Takso juht Marek.

Kohale sõitsid Pärnu kõigi kolme taksofirma autod ja Mareki sõnul oli kõrvalise Niidupargi ümbrus taksodest valge.

?Aega oli nii vähe mööda läinud, et ta ei saanud jalgsi kaugele minna,? lausus teine taksojuht. ?Taksod kammisid ümbruskonda läbi.?

Vabal päeval koos abikaasaga sündmuskohale sõitnud taksofirma Bristol juht märkas Uue silla lähedal valge nokkmütsiga meest ning kuna see autotulesid nähes jooksma hakkas, püüti ta kinni ning anti üle sündmuskohal olnud politseile.

Pärnu haigla intensiivravi-osakonna juhataja Raido Paasma sõnul on taksojuhi vigastused ülirasked. ?Ta seisund on stabiilne, kuid üliraske ning ta ei ole teadvusel,? lausus ta.

Haiglas kurjategijaga mõned sõnad vahetanud taksojuhi Mareki sõnul poleks tema nii armetu välimusega mehelt rünnakut karta osanud.

Kui Marek ründajalt pussitamise põhjust küsis, vastanud mees,et tal oli kõht väga tühi.

Hetkel kuum