22. aprill 2002 kell 14:13

Korruselamute alune maa läheb hinda

Kindlasti hakkab Eesti suuremate linnade korruselamumaa lähiajal järjest rohkem hinda tõusma, prognoosivad Kinnisvaraeksperdi analüütikud.

Senini põhiliselt keklinnaga piirnenud ala laieneb Kinnisvaraeksperdi turuülevaate põhjal otsustades oluliselt. Pisut hoogu lisavad sellele linna poolsed investeeringud (näiteks Mustjõe elurajoon), kuid teateid uutest projektidest on ka erasektori poolelt (näiteks Pirita TOPi territooriumile rajatavad uued korterelamud). Sellest teeb Kinnisvaraekspert järelduse, et korruselamute ehitamiseks sobilik maa tõuseb üha rohkem hinda ja hakkab piirkonniti oma hinnatasemelt eramumaa hinda ületama.

'Ilmselgelt ei ole lähema aja jätkuv trend mitte ainult tüüpprojektidega suhteliselt odavate eramute ehitamine, vaid sellele lisanduvad ka kortermajad,' märgib turuülevaade.

Praegu on asi lihtsalt selles, et korruselamumaa eest ei olda veel valmis maksma väikeelamumaaga enam-vähem võrdset hinda. On ainult aja küsimus, kui ka elamute puhul hakatakse väärtustama planeeringust tulenevat ehitusõiguse ulatust.

Hetkel kuum