Viktoria Korpan • 22. aprill 2002 kell 13:15

Värska Vesi hakkab tootma Värska Vurtsu vett

AS Värska Vesi toob selle aasta maikuust turule uue tooteperekonna - Värska Vurts.

Tegemist on maheda maitselise, mõõdukalt karboniseeritud mineraalveega, mille baaskoostiseks on ligi 470 meetri sügavuselt maa seest pärit looduslik mineraalvesi, teatas ettevõte.

Võrreldes senise tuntuima Värska tootega Värska Originaal on Värska Vurtsu mineraalide sisaldus madalam. Selle arvelt on saavutatud toote mahedam maitse, mis peaks olema sobivam laiemale tarbijaskonnale.

Kaubamärgi all Värska Vurts pakutakse ainult karboniseeritud, looduslikku mineraalvett. Värska Vurtsu toodetakse esialgu kahes taaras ? 1.5 liitrine plastikpudel ning 0.5 liitrine plastikpudel. Peale kaubamärgi sissetöötamist lisandub tootevalikusse eksklusiivsema taaraga klaaspudel.

Värska mineraalvee leiukoht asub Põlva maakonnas Värskas. Mineraalvett on villitud alates 1973.aastast. Värska populaarseim mineraalvesi on Värska Originaal. Värska mineraalvesi on kõrgsurveline. Vees lahustunud mineraalainete üldhulk on 2,2 g/l. Värska mineraalveed sisaldavad kasulikke aineid, mis mõjuvad soodsalt kogu organismile.

AS Värska Vesi turuosa 2001.aastal oli ~12 % kogu vabariigis müüdavast mineraal- ja joogiveest.

Hetkel kuum