Ülo Toomsalu • 30. aprill 2002 kell 7:13

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Keskkriminaalpolitsei süüdistab Hüvitusfondi skandaalse eksjuhi Arle Mölderi elukaaslast Annaliisa Vinnalit suures maksupettuses, sest naine jättis neli aastat tagasi 5,5 miljoni kroonise teenistuse pealt tasumata tulumaksu.

Eesti teedel võib roolis olla kuni 1200 purjusoleku või muu rikkumise eest juhtimisõiguseta jäetud inimest, kes pole oma juhiluba politseile ega kohtule loovutanud.

Lõunanaabrite suurima panga Parexi Eestisse laienemine võib takerduda, kuna Eesti kommertspangad ei ole müügis.

Eesti teadlased arendavad uudseid kütuseelemente, mis või-maldavad toota elektrit praegusest odavamalt ja keskkonnasäästlikumalt. Projekt läheb maksma 600 miljonit krooni ning seeriatootmisse läheks uudne seade aastaks 2007.

Postimees:

Eesti teadlaste leiutatud uudse HIV-vaktsiini kliiniliste katsetuste teises etapis, mis toimuks hilissügisel nii Eestis kui Soomes, kavatsetakse katserühma leida ka 60 HIV-positiivset Eesti elanikku.

Venemaa parlamendi alamkoja - Riigiduuma - väliskomitee esimees Dmitri Rogozin lubab Eestile topelttollide kaotamist varem kui Venemaa saab WTO liikmeks, samuti on Moskva pehmendanud oluliselt NATO laienemise vastast retoorikat.

Hoolimata eluasemelaenude buumist ja üha alanevatest intressidest märgib keskpank, et eestlaste laenukoormus jääb mitmeid kordi arenenud tööstusriikide tasemele alla.

Aasta lõpus avatav uus Jõelähtme prügila toob endaga kaasa Pääsküla prügimäe sulgemise ning jäätmete ladustamise hinna ligi kahekordse kasvu. Lisaks sellele kallineb ka prügivedu.

SL Õhtuleht:

Eile keskpäeval seisis Arnold Rüütli must ametiauto Mustamäe haigla ees, sest president käis oma tervist kontrollimas. Arstid kinnitavad, et meie presidendi süda tuksub nagu noorel inimesel.

Sakala:

Eesti meediaväljaannetes Viljandi suure volbrimessina välja reklaamitud üritusel ei olnud avamispäeval ühtegi müüjat ega ostjat.

Virumaa Teataja:

Rakveres Turu platsi veeres valmis uus ärihoone, milles asus tegutsema Hansapank, ruume rendivad notar ja mitu väiksemat firmat.

Hetkel kuum