Ülo Toomsalu • 28. mai 2002 kell 6:54

Pärnu PM: Pärnu kavatseb külastajaid meelitada golfiväljakutega

Pärnu lähistele kavatsetakse rajada kolm golfiväljakut ning laiendada sellega nii sportimisvõimalusi kui potentsiaalsete külaliste ringi.

Kõige kaugemale on jõudnud Audru valda kavandatav Valgeranna golf, kus 18 väljakuga keskuse projekt on valminud ja vald on ehitusloa väljastanud, kirjutab Pärnu Postimees.

Möödunud neljapäeval kehtestas Audru vald teisegi väiksema golfiväljaku detailplaneeringu Lemmetsa külas.

Kõige enam on mitmesuguste probleemidega tulnud maadelda OÜ Golferil, firma kavandab täismõõtmelist 18 väljakuga golfikeskust Tahkuranna valda Pärnu linna külje alla Rae metsa.

OÜ Golferi osanikud Kuno Teder, Vambo Talu ja Erkki Jääskeläinen on rahul, et golfikeskuse detailplaneering pärast pikki kooskõlastusi lõpuks ometi kehtestatud sai ja selle vaidlustamise viimased tähtajad kukkusid.

Mullu uskus Kuno Teder optimistlikult, et kopa saab maasse lüüa tänavu, kuid keskkonnaspetsialistide eriarvamused venitasid detailplaneeringu kehtestamise aastapikkuseks toiminguks.

?Kuni tegemist oli tulundusmetsaga, võis seal toimuda kõike, mida isegi korralikuks raieks kuidagi nimetada ei saa. Kui aga spordi- ja puhkeala loomise kavaga välja tulime, siis selgus, et see tegevus võib keskkonnale mitut moodi halvasti mõjuda,? rääkis Teder.

Hetkel kuum