Bangladesh valmistab ette seadust, mille kohaselt alla 16-aastastel keelatakse mobiiltelefonide kasutamine, kaitsmaks kiirguse eest.
BBC kirjutab, et piirav seadus on mõeldud laste kaitseks mobiiltelefonidest lähtuva ajutegevust kahjustava kiirguse eest.
Bangladeshi keskkonnaminister Shahjahan Siraj tutvustas plaani arstide ja teadlaste konverentsil riigi pealinnas Dhakas.
Mobiiltelefonide tootjatele piirang ei meeldi ning nende kinnitusel ei ole selliste äärmuslike meetmete rakendamiseks mitte mingeid teaduslikke põhjendusi.
Samal ajal, kui ühed uuringud kinnitavad, et mobiiltelefonidest lähtuv kiirgus põhjustab peavalu, mälukaotust ja isegi vähki, tunnistavad teised uuringud telefonid täiesti ohutuks.