Ülo Toomsalu • 16. juuli 2002 kell 8:13

SLÕL: Ekraanile pääsevad ainult ETV-le raha andnud maakonnad

ETV maakondi tutvustavasse saatesse ?Me oleme Tallinnast? mahuvad ainult need maakonnad, kes toetavad riigitelevisiooni 50 000 krooniga.

50 000 krooni ei taha maksta Valga-, Viljandi-, Saare- ja Hiiumaa. Neil pole sellist raha. Saate ?Me oleme Tallinnast? produtsendi Piret Priisaare ja ETV juhi Ilmar Raagi sõnul on loobujate seas veel paar maakonda, kirjutab SL Õhtuleht.

Ilmar Raag kinnitas, et tegemist on koostööprojektiga. ?Keegi pole maakondi osalema sundinud. Pealegi ei määra ETV projekti maksumust. Vaja on ju hoolitseda saate tegijate öömaja ja toitlustamise eest,? ütleb ta ja vihjab, et see raha tuleb kusagilt leida. ?ETV-l on praegu rahaliselt väga raske. Järgmisel aastal proovime ise rohkem saateid rahastada.?

?See on teada, et ETV-l raha pole, seetõttu on maakondade toetus vajalik,? selgitab saate produtsent Piret Priisaar. ?Ja ega see 50 000 krooni pole kogu saate eelarve, ETV lisab veel poole sellest summast.?

Priisaare sõnade kohaselt oli kõigil maakondadel valikuvõimalus. ?Me pakkusime projektis osalemist. Need, kes ära ütlesid, ilmselt polnud huvitatud,? arvab ta. Seda, kas äraütlemise põhjuseks võis olla raha, Priisaar kommenteerida ei osanud.

Produtsent on ärritunud, et saadet raha pärast kritiseeritakse. ?Mina pole siiani aru saanud, milles on probleem,? ütleb ta. ?See on kahepoolne projekt, maakonnad olid ise nõus raha andma, me pole midagi välja pressinud.?

Priisaar tunnistab, et enamik omavalitsuste juhte uuris, kas neil kui saate rahalistel toetajatel on võimalik teha autorile ettekirjutusi. ?Maakonnad saavad teha soovitusi, lõppotsused teeb ETV,? seletab ta. ?Muidu võib tulla saade, mis toob omavalitsusjuhtidele valimiseelset kuulsust ja teeb neile varjatud reklaami. Seda ma kindlasti ei luba.?

Hetkel kuum