Kadi Heinsalu • 31. juuli 2002 kell 14:19

Starman tõstab augustist enamlevinud interneti püsiühenduspakettide kiirusi

Eesti suurim kaabelmodemtehnoloogial põhineva interneti püsiühenduse pakkuja Starman Internet tõstab homsest püsiühenduspakettide kiirusi.

Tõusevad enamlevinud ühenduspakettide StarLight, StarNet ja StarNetPro kiirusi, teatas Starman Interneti juhataja Raivo Hein.

Starmani teatel on alates 01. augustist populaarsemate püsiühenduspakettide kiirused järgmised: andmete internetti saatmise (upload) puhul on paketis StarLight senise 64 kbit/s asemel nüüd kiiruseks 128 kbit/s; paketis StarNet senise 128 kbit/s asemel 256 kbit/s ja paketis StarNetPro senise 256 kbit/asemel 320 kbit/s. StarNet Pro puhul tõsteti ka andmete allalaadimiskiirust internetist (download) 640 k/bit/s-ni senise 512 kbit/s asemel.

Heina sõnul on interneti püsiühenduse turu areng käesoleval aastal olnud kiire ning pakutavate toodete tehnilised näitajad paranenud pidevalt koos kasutajate nõudlikkuse kasvuga. ?Vaadates asjade praegust seisu, on kahe põhikonkurendi Eesti Telefoni ja Starmani kõik olulisemad ühenduspaketid tehniliste parameetrite poolest võrdsed. Starmanil on aga hinnaeelis, kuna meie pakettide kuutasu on alati olnud soodsaim,? kommenteeris Hein.

Starman on Eesti Kaabellevi Liidu andmetel Eesti suurim kaabeltelevisioonifirma. Starman Internet on Starmani ja investeerimispanga LHV poolt juhitava fondi NEV ühisfirma, mis pakub Starmani kaabellevi võrgu baasil interaktiivseid andmeside teenuseid ning on tänaseks kasvanud Eesti suurimaks kaabelmodemtehnoloogial põhineva kiire interneti püsiühenduse pakkujaks.

Hetkel kuum