Ülar Lauk • 12. august 2002 kell 15:22

Euroopas on üleujutuste tagajärjel hukkunud 60 inimest

Austria siseasjade ministeeriumi briifingul teatati, et mitmeid Euroopa riike tabanud üleujutuses on hukkunud 60 inimest, edastab RIA Novosti.

Tõsised üleujutused on tabanud Austriat, Saksamaad, Itaaliat, Hispaaniat, T?ehhi Vabariiki ja Ungarit.

Kiilasjääga kaetud mägiteed Hispaaniast Prantsusmaale on praktiliselt läbimatud. Alpides ja Püreneedes sajab lund juba 1000 meetri kõrgusel, mida pole täheldatud juba kümneid aastaid. Mahasadanud lume tõttu on suletud Mallorca saare liivarannad.

Tõsine on olukord Itaalias. Mõne tunniga sadas Piemontes ja Aosta orus üle 120 liitri vihma ruutmeetri kohta ? jõed on üle kallaste ning mitmed asulad on üle ujutatud. Üleujutus on ka Lõuna-Tiroolis Austrias. Itaalia Alpides sadanud lumi blokeeris liikluse mägiteedel.

Ülitugev äike paralüseeris elu mitmeks tunniks Roomas ? Itaalia pealinnas oli mitmetel tänavatel vett 80-100 sentimeetrit. Suleti isegi lennuliiklus.

Hispaania kirdeosas langes temperatuur sadude ja äikese tõttu kuni 10 kraadini Celsiuse järgi. Barcelona ümbruses muutis tugev rahe paljud teed ja tänavad tõelisteks jäästaadionideks.

Sünoptikud lubavad suhtelist ilma rahunemist mitte enne teisipäeva või kolmapäeva. Siis alustatakse taastamistööde ning kahjude kokkulugemisega.

<#RIA Novosti=http://www.rian.ru/rian/intro.cfm?nws_id=206311>

Hetkel kuum