Viktoria Korpan • 27. august 2002 kell 10:00

Homme jagab Tallinna linnavalitsus 325 eluruumi

Tallinna linnavalitsuse homsel istungil arutatava eelnõu kohaselt jagatakse linnaosade vahel ära 325 sel aastal valmivat renoveeritud eluruumi.

Kokku on linn sel aastal peamiselt sundüürnikele jaganud juba 719 korterit,

olles väga lähedal elamuehitusprogrammis sätestatud kohustuse täitmisele, teatas Raepress.

Linnal on sel aastal vaja elanikele jagada veel umbes 80 korterit. Tallinna elamuehitusprogrammi '5000 eluaset Tallinnassse' selle aasta eesmärgiks oli jagada käesoleval aastal linna poolt elanikele 800 munitsipaal- ja sotsiaalkorterit.

Veel selle aastal valmivad aadressidel Pae tänav 48, Maleva tänav 2a, E. Vilde tee 94, Alvari tänav 37 ja Erika tänav 9 kokku 325 värskelt renoveeritud eluruumi, mis jagatakse eelnõu kohaselt proportsionaalselt linnaosade vahel vastavalt linnaosa valitsuses eluruumi üürimist taotlevate isikute arvule.

'Kõige rohkem, umbes kolmandik uusi eluruume läheb Kesklinna valitsusele,' märkis abilinnapea Jaan Moks. 'Teine kolmandik jagatakse Põhja Tallinna sundüürnike vahel, kolmandal kohal on korterijärjekorras olevate isikute arvult Nõmme.'

Seisuga 1. august 2002 oli linnaosade valitsustes Tallinna linnalt eluruumi üürimist taotleva isikuna arvele võetud kokku 4469 isikut. 325 sellel sügisel valmiva korteri seas on 173 1-toalist korterit, 75 2-toalist eluruumi, 13 3-toalist korterit ning 59 kööktuba. Neljast 4-toalisest korterist kaks on mõeldud vaimse puudega isikute majutamiseks ning 2-toalistest korteritest 14 eraldatakse liikumispuudega inimeste majutamiseks.

Tänaseks on linn peamiselt sundüürnikele eraldanud juba 394 eluruumi. Abilinnapea Jaan Moksi sõnul on aasta lõpuks vaja linnal eraldada sundüürnikele veel umbes 80 eluruumi.

Hetkel kuum