Ülo Toomsalu • 4. september 2002 kell 6:18

Sakala: Viljandi poliitikud loobusid linlaste valima keelitamisest

Viljandi poliitikud loobusid Pärnu reklaamifirma Droom pakkumisest korraldada valimiste eel Viljandis valimisaktiivsust õhutav kampaania.

Linnapea Peep Aru ütles, et linnavalitsusel ei olnud firma ettepanekuga otsest seost, kirjutab Sakala.

'Linn seda asja ei ajanud,' selgitas Aru. 'Pigem oli see poliitiliste jõudude omavaheline arutelu, kas ja millise hinna eest oleks midagi sellist vaja korraldada.'

Linnavolikogu liikmed tutvusid Droomi pakkumisega pärast volikogu viimast istungit ja leidsid, et kampaania korraldamine läheks liiga kalliks maksma.

Aru ei osanud täpselt öelda, kui palju firma inimeste valima kutsumise eest raha küsinud oleks. 'Kui mu mälu mind ei peta, siis oli see 300 000 krooni ringis.'

Linnapea sõnul on Viljandile siiski väga oluline, et valimas käijate protsent oleks võimalikult kõrge. 'See ei jäta kuigi head muljet, kui valimas käib alla poole valimisõiguslikest elanikest,' lausus ta.

Aru sõnul on reklaamifirma appi kutsumine üks võimalus, kuidas valimisaktiivsust kasvatada. Ta pidas märkimisväärseks, et Viljandis on valijaid iga korraga rohkem olnud ka ilma kampaaniateta.

Ka volikogu liige Tauno Tuula avaldas arvamust, et Viljandi ei tohiks nii suurt summat kampaania peale kulutada. 'See reklaamifirma oli valel teel. Nad tahtsid kampaania üles ehitada inimeste rahulolematusele volikoguga. Mina olen vastupidisel seisukohal.'

Tuula sõnade kohaselt jäi pärast Droomi esitluse lõppu peetud arutelul õhku võimalus, et linn korraldab valimiste päeval elanikele mõne avaliku ürituse.

Hetkel kuum