Ülo Toomsalu • 5. september 2002 kell 6:48

PM: Tallinn sundvõõrandab Mustamäe "ühikad"

Reformierakonna eestvedamisel asub Tallinn sundvõõrandama AS Fennovara käes olevaid Mustamäe ühiselamuid.

Reformierakondlasest Tallinna abilinnapea Rein Lang ütles eile, et linn on seni olnud ühiselamute elanikke terroriseeriva Fennovara vastu liiga leebe, kirjutas Postimees.

?Sellest jandist on otsustavalt villand, et kaunitel suvepäevadel peame osutama majutusteenuseid (sel suvel elas osa vaidlusest omanikuga heitunud ühiselamu elanikke linnavalitsuse ruumes - toim) ning pidevalt tuleb kellegi Poskat?oviga (Fennovara juht - toim) pidada läbirääkimisi,? sõnas Lang.

Riigi poolt erastatud ja nüüdseks Fennovara käes olevates ühiselamutes Akadeemia tee 38, 42 ja 46 ning Vilde tee 90 ja 96 on praegu asustatud ligi 700 korterit.

Neist ligi 200 peret on linn võtnud uue elamispinna järjekorda.

Lisaks võttis riik Langi sõnul majade müümisega 21 perelt võimaluse oma korter erastada, kuigi neil oli selleks seaduslik õigus.

Lang ei osanud eile hinnata, kui suureks võib sundvõõrandamise korral kujuneda ühiselamute maksumus.

?Selle määrab lõpuks kohus, seaduse järgi peab see olema õiglane,? märkis ta. ?Riik müüs need omal ajal sõbrahinna eest, 4,1 miljoni krooniga, praegune omanik on nende eest maksnud ligi kümme miljonit krooni.?

Lang ütles, et kui Fennovara sooviks majade eest kümmet miljonit krooni, oleks ta kohe valmis firmaga tehingut tegema.

Aleksei Poskat?ov ütles eile, et seadus ei võimalda linnal Mustamäe ühiselamuid sundvõõrandada. Ta lisas, et sundvõõrandamise korral tuleb linnal niikuinii Fennovarale maksta majade turuhinda ning ta on juba praegu valmis turuhinnaga ostmise korral ühiselamud müüma.

Poskat?ovi sõnul küünib iga maja turuhind ligi 20 miljoni kroonini.

Hetkel kuum