16. oktoober 2002 kell 13:02

Börsiülevaade: Viisnurga aktsia kahe aasta suurimas mõõnas

Tallinna börsil üllatuslikult oma kvartalitulemustest kui ka juhi vahetusest teatanud Viisnurga aktsia sulgus täna kahe aasta rekordmadalal tasemel.

Puidutööstusettevõtte aktsia langes täna 4,2% ja sulgus 35,99 kroonil ehk tasemel mida ta pole näinud peale 28. augusti 2000.

Kui kehvalt mineva ettevõtte juhi vahetus tavaliselt tõstab aktsia hinda, siis järelikult kaalus täna avaldatud Viisnurga kolmanda kvartali majandustulemus antud uudise üle.

Esialgse üheksa kuu tulemuse põhjal saab öelda, et Viisnurk teenis kolmandas kvartalis 3,1 mln kroonise kahjumi ning ta müük kahanes aastataguse perioodiga 14%.

Viimase nelja kvartaliga ehk aastaga on ettevõtte tulemuseks 3,8 mln kroonine kahjum, mistõttu P/E (hinna/tulu) suhet ettevõttel enam arvutada ei saa.

Viisnurga pärast jäi veidi tahaplaanile laialt reklaamitud Norma majandustulemus.

Kuigi auto turvavööde tootja raporteeris kolmandas kvartalis 60,2 mln kroonisest puhaskasumist tuleb siit maha võtta kinnisvara müügist ühekordne 17 mln kroonine tulu.

Samas ka korrigeeritud 43 mln kroonine kasum vastas igatpidi analüütikute ootustele.

Negatiivses küljeks oli aga kolmanda kvartali käibekasv. Kui viimased kolm kvartalit on Norma investoreid hellitanud vastavalt 37%, 39% ja 35% suuruse käibekasvuga, siis sel korral kasvas käive võrreldes möödunud aasta III kvartaliga 16%.

Täna veel see investoreid ära ei heidutanud, aidates Norma aktsial esimest korda pärast kevadist dividendiõiguse ärakukkumist sulguda pealpool 70 krooni joont.

Päeva kontole jäi täpsemalt 0,7%ne tõus ja sulgumine 70,10 kroonil.

Hetkel kuum