Ülo Toomsalu • 16. oktoober 2002 kell 6:28

PM: Tartu maantee läbimurre ei murra kuhugi

Homme avatav Tartu maantee läbimurre ei murra tegelikult välja mitte kuhugi, vaid ühendab ainult mitu suurt ristmikku.

Läbimurde paljudelt sõiduradadelt on võimalik suhteliselt vabalt liikuda vaid Liivalaia-Pronksi suundadele, sest mujal ootavad juhti endiselt kitsad tänavad.

Liiklusspetsialist Johannes Pirita ütles Postimehele, et ei tema ega tema autokoolis õppinud sohvrid saa esialgu läbimurdelt tõepoolest kuhugi sõita.

?Laikmaa tänavas läheb üks rida peagi ametiühingute maja ümberehituse kraana alla, mis teeb selle suuna ahtaks,? kommenteeris Pirita. ?Rävala puiestee on teate isegi milline, kitsas ega jõua kuhugi. Vastassuunda viiv Tartu maantee on aga Tallinna kõige õudsem tänav üldse.?

Pirita hinnangul ei kõlba Tartu maantee juba ammu sõita, sest on auklik, kitsas ja muutuva laiusega tänav. Pirita püüab ise võimalusel sõita trammirööbastel, et mitte autot ära lõhkuda.

Kuigi Postimehe andmetel pole Tartu maantee remonti ega ümberehitust linnal lähiajal kavas, ütles Pirita, et tema teada asub linn peagi Tartu maantee ehitust kavandama. ?Lähiaastatel saab see tehtud, läbimurre on suure asja väike algus,? kinnitas Keskerakonna nimekirjas linnavolikokku kandideeriv Pirita.

Tema sõnul on endiselt tulevikuplaanides ka Rävala puiestee läbimurre Pärnu maanteele.

Hetkel kuum