Ülo Toomsalu • 31. oktoober 2002 kell 6:30

PM: Tartu maantee läbimurre jääb sel aastal lõpuni ehitamata

Otse enne valimisi avatud Tartu maantee läbimurre Tallinnas jääb tänavu tõenäoliselt lõpuni ehitamata.

Alanud külma tõttu pole teepinnale enam võimalik plastikust teekattemärgistust panna, kirjutas Postimees.

Tallinna abilinnapea Toivo Ninnas ütles, et plastikust teekattemärgistuse mahajoonistamiseks peab teekate olema kuiv ja vähemalt kaheksa kraadi soe, kuid praegu on ilmad liialt külmad.

?Jää peale ei saa ju joonistada,? sõnas ta. ?Ilmataat lubab küll lund ja lörtsi, kuid võibolla ikka läheb veel ka tänavu ilm korraks soojaks ja siis teeme teekattemärgistuse ära.?

Tallinna säästva arengu ja planeerimise ameti liiklusosakonna juhataja Mati Songisepp ütles, et plastikmärgistuse mahapanekul külmaga võib see teelt mõne aja pärast hoopiski maha kooruda. Tema sõnul otsustas linn seetõttu märgistuse panekust praegu sootuks loobuda.

Autojuhtidele näitavad praegu sõidurajad kätte teekattele pandud väikesed helkurmärgid. Kuigi tee avati liiklusele piduliku üritusega just kohalike valimiste eel, jätkub siiani jalakäijate teede rajamine ning maa all olevate ajalooliste kivimüüride näitamiseks valmiva paviljoni ehitamine.

Ninnas ütles, et jalakäijate teed saavad valmis novembri lõpuks ning paviljon jõuludeks. Läbimurret kasutavad jalakäijad jalutavad praegu tee keskel oleval ohutusalal või sõiduteede ääres.

Hetkel kuum