Kaja Koovit • 1. november 2002 kell 8:28

ABB võlakirjade reiting rämpsu tasemel

Reitinguagentuur Moody?s langetas ABB võlakirjade reitingu kõrge riskiga rämpsvõlakirjade tasemele, edastas Wall Street Journal.

Analüütikute sõnutsi võib see ohustada ettevõtte laenude tagasimaksmise võimet, kui firmal ei õnnestu mitte põhitegevusega seotud varade müügiga raha juurde hankida.

Reitingu langetamine suurendab analüütikute hinnangul ka hüppeliselt ABB laenukulusid. Kuigi ettevõtte pressiesindaja tunnistas laenukulude kasvu, ei soostunud ta täpsustama, millistest summadest jutt käib.

Pressisesindaja sõnul tuleb ABB-l detsembri lõpuni toimiva 1,02 miljardi euro (15,96 mld krooni) suuruse krediidiliini viimase kahe kuu eest maksta reitingu langetamise tõttu kõrgemat intressi.

Ta kinnitas, et ettevõte jätkab kulude kärpimist ning läbirääkimised pankadega jätkuvad vaatamata reitingu langetamisele.

Kuigi ABB finantsolukord muutub kriitilisemaks, ei ole ettevõte siiski kokkukukkumise äärel, lausus Lehman Brothersi analüütik Chris Heminway. 'Neil on võimalik saada pankadest likviidsust juurde, kuid ees ootavad mitmed väga rasked kvartalid,' lisas ta.

Hetkel kuum