19. november 2002 kell 16:27

Home Depoti käibeprognoos hoiab USA börse vee all

USA börsid on alustanud teist päeva langusega. Põhjuseks jaekaubanduses figureeriva Home Depot nutune neljanda kvartali käibeprognoos.

Makromajanduse poole pealt tuli uudis, et USAs tõusid oktoobris hinnad 0,3%. Tulemus enam vähem sama, mida ökonomistid ootasid.

Kuna möödunud nädalal üllatas USA negatiivselt oma kõrge tootjahinnaindeksiga oli antud suurusmastis tõus turgudel rahustuseks. Aastaga 2% tõusnud hinnad ei anna alust karta ei deflatsiooni kui kõrget inflatsiooni.Veidi tõmbus impordimahtude taandumise tõttu septembris koomale ka USA väliskaubandusdefitsiidi number aga mitte nii oluliselt, et see oleks turu kõikumist mõjutanud.Dow Jones tööstuskeskmine liikus kell 17:40 8469 punktil ehk 0,2% miinuses. Nasdaqi koondindeks oli samaks ajaks taandunud 0,7%, liikudes 1382 punkti vahetus läheduses.Dow Jones indeksis oli enim löögi all maailma suurim majapidamistarvete müüja Home Depot , mille aktsia liikus tund peale avanemist 25 dollaril ehk ligi 13% miinuses.Kuigi Home Depot teatas täna hommikul kolmanda kvartali tulemused, mis ühtisid turu prognoosidega teatas kompanii finantsjuht, et neljandas kvartalis peaks vähemalt aasta aega tegutsenud poodide käive langema võrreldes möödunud aasta sama perioodiga 3 kuni 5%.Alles eile teatas ettevõtte konkurent Lowe`s, et kuna kodumajapidamiste turg tundub tõusvat tõstab ta oma neljanda kvartali kasumiootusi. Eile oma hinnas 2,4% järele andnud Lowe aktsia liikus täna kell 17:40 4% miinuses.

Hetkel kuum