Ülo Toomsalu • 21. november 2002 kell 6:36

SLÕL: Priiskava taanlase firmad vaevlevad maksuvõlgades

Taani ärimehe Gert Jenseni firmad võlgnevad maksuametile ja kütusefirmale kokku üle poole miljoni krooni.

Eile majanduslehe Äripäev vahel ilmunud Transpordi TOPi kaanefotol istub hirmkallitest Versace?i rõivastes Jensen oma üheksa meetri pikkuses limusiinis. Pildi juures on selgitus, et Jenseni juhitav transpordifirma, aktsiaselts EKV, võitis lehe koostatud autotranspordifirmade TOPi.

Parimaks autoveofirmaks tunnistatud EKV võlgnes aga eilse seisuga maksuametile 156 693 krooni. Kütusemüüja Jetoil nõuab samalt firmalt ligikaudu 250 000 krooni, millele iga päev lisandub viivis, kirjutab SL Õhtuleht.

Teine Jensenile kuuluv transpordiettevõte, aktsiaselts Eesti Konteinerteenused ja Depoo, on maksuametile võlgu üle 254 373 krooni. Kokku ületab Jenseni firmade võlakoorem 660 000 krooni.

Oma nime avaldamisest keeldunud Jetoili töötaja rääkis, et nad müüsid aprillist alates Jenseni autoveofirmale diislikütust. Alguses oli ta viisakas partner, kes küll pidevalt maksmisega kümmekond päeva hilines. ?Aga nüüd ta ütleb lihtsalt, et ei maksa,? rääkis Jetoili töötaja. ?Tunneb ennast nagu kuningas.?

Praegu on Jetoil Jenseni firmadele kütuse müümise lõpetanud. Jetoli töötaja väidab, et Jenseniga otse suhelda ei saa: ?Hästi ta endale ligi ei lase, räägime sekretäri vahendusel.?

Gert Jenseni kommentaari ei õnnestunud SL Õhtulehel eile saada. Tema firma kontorist öeldi, et Jensen on haige. Taanlase mobiiltelefon oli välja lülitatud.

Jensen on varem rääkinud SL Õhtulehele, et kannab ainult VersaceŽi riideid. Kõik, aluspükstest-sokkidest mantlini, on pärit maailmakuulsa moemaja Pariisi-kauplusest.

Samas intervjuus rääkis Taani kodanik Jensen, et ta ajab äri Eestis, Taanis ja Inglismaal, kuid peamiselt elavat ta Londonis. Eestit väisates peatub ta Tallinnas Narva maantee korteris, mida hindab tõenäoliselt Eesti kalleimaks ja millesse tema firma on investeerinud viis miljonit krooni.

Kroonika andmetel on klaasvälisuksega korteri kraanid, ukselingid ja mitu mööblidetaili valmistatud 24karaadisest kullast. Ainuüksi korteris paiknev video- ja telerisüsteem maksab 700 000 krooni.

Hetkel kuum