Inno Tähismaa • 25. november 2002 kell 12:09

Anonüümne keskerakondlane: valel kuupäeval annetamine on inimlik eksitus

Keskerakonna telefonil vastanud anonüümne erakonna liige ütles, et valel kuupäeval raha annetamisel on tegemist inimliku eksitusega.

?See on inimlik eksitus,? ütles Keskerakonna telefonil 6 273 460 vastanud meesterahvas. ?Ma olen ise näinud trükikojas tervet tiraa?i kalendreid, kus oli oktoobris 30 päeva. Tõsi, see oli kümme aastat tagasi,? ütles ta.

Keskerakondlane ütles, et väikeste sularahapakkidena raha annetamine tuleneb seadusest, mis ei luba üle 1000 krooni sularaha annetada. Küsimusele, miks ei võiks siis raha ülekandega maksta, vastas keskerakondlane, et raha maksmisel minnakse kergema vastupanu teed. Sageli makstakse raha kohas, kus ülekannet teha pole võimalik.

Keskerakondlase sõnul on annetuste teema puhul tegemist pseudoprobleemiga. Sularaha annetused tulenevad tema sõnul vajadusest tasuda oma valimiskulude eest.

Keskerakondlane ei tahtnud öelda, miks ta oma nime ei taha avalikustada. ?Tegelikult ma ei pidanud siin telefoni juures olema. Ma ootasin kõnet Tartust ja arvasin, et see on see kõne,? ütles ta.

Olematul kuupäeval, 31. septembril Keskerakonnale raha annetanud Kristiine linnaosa vanema Lauri Laasiga polnud uudise valimise ajaks võimalik ühendust saada.

Hetkel kuum