Ülo Toomsalu • 3. detsember 2002 kell 8:26

PM: Eesmaa jätab poliitilise karjääri kava saladuseks

Enn Eesmaa tunnistab, et on Edgar Savisaarega läbi rääkinud oma võimaliku poliitilise karjääri, kuid jätab selle täpsema sisu saladuseks.

?Loomulikult, rääkisime ka sellest, mis saab siis, kui valimised lähevad hästi ja ma osutun valituks, kuid esialgu jätan selle enda teada,? sõnas Eesmaa. ?Mõned sammud ja järgmised etapid on põhimõtteliselt läbi räägitud.?

Ta ei soovinud samas kommenteerida oletusi, et temas võiks saada Keskerakonna valitsuse kultuuriminister või ETV uus juht, kirjutab Postimees.

Eesmaa ei ole veel Keskerakonna liikmeks astunud, kuid see küsimus selgineb lähipäevil. ?Tõenäoliselt astun ma ka erakonda,? ütles ta. ?Minu kandideerimise lõplik kooskõlastamine käis nii kiiresti, siis me ei hakanud neid pabereid vormistama.?

Raadiojaam Star FM teatas eile, et kuni 16. jaanuarini jätkab Eesmaa reedest hommikuprogrammi, samuti jätkub hommikuti neljaminutiline programm ?Tänased tähetunnid?.

Rahvaliit esines eile terava avaldusega, kus väitis, et Eesmaa alustab oma poliitilist karjääri valetamisega. Rahvaliit lähtus Eesmaa sõnadest eilses Postimehes, kus telemees põhjendab Keskerakonna valimist asjaoluga, et see oli ainus pakkumine.

Rahvaliit teatas, et erakonna esimees Villu Reiljan pidas Eesmaaga pikka aega läbirääkimisi, et too kandideeriks Riigikokku Rahvaliidu nimekirjas. Eesmaa ütles ära.

Hetkel kuum