Kadi Heinsalu • 4. detsember 2002 kell 8:16

Ühispank laenab ettevõtetele edasilaenamiseks 235 mln krooni

Eesti Ühispank ja Kreditanstalt für Wiederaufbau sõlmivad täna laenuliini lepingu väike- ja keskettevõtete investeeringute rahastamiseks.

Täna kirjutavad Eesti Ühispank ja Kreditanstalt für Wiederaufbau Tallinnas alla 15 miljoni euro suuruse krediidiliini lepingu Eesti väike- ja keskmiste ettevõtete investeeringute finantseerimiseks. Krediidiliin võimaldab krediteerida nii tootmise, teeninduse, kaubanduse, turismimajanduse kui ka ehitussektori ettevõtete investeeringuid.

Eesti Ühispank finantseerib krediidiliinist väike- ja keskettevõtete investeerimislaenusid ning Ühisliisingu kaudu ka pikaajalisi liisinguid (kapitalirenti). Finantseeritav projekt võib hõlmata nii tootmishoonete ostmist kui ka renoveerimist, seadmete soetamist või muid pikaajalisi investeeringuid. Ühele kliendile saab krediidiliinist laenu ja/või liisingut väljastada summas kuni 3,9 miljonit krooni.

'Käesoleva aasta veebruaris tõi Ühispank turule spetsiaalse kombineeritud laenu- ning liisingtoote väikestele- ja keskmistele ettevõtetele nn vitamiinilaenu. Krediidiliini lepingu sõlmimine Kreditanstalt für Wiederaufbau"ga on meie järgmine samm väike- ja keskmise suurusega ettevõtete finantseerimise edendamisel,' ütles jaepanganduse divisjoni direktor Ahti Asmann.

Laenu kaasfinantseerib osaliselt ka Euroopa Nõukogu Arengupank (Council of Europe Development Bank). Rahastamine toimub Euroopa Liidu Phare programmi raames, mis on hetkel peamine Euroopa Liidu finants- ja tehnilise abi- ning koostööprogramm kandidaatriikidele Kesk- ja Ida-Euroopas.

Hetkel kuum