19. detsember 2002 kell 11:22

Põhjala börsid: Lahesõja hirm ei luba turgudel tõusta

Ehkki Põhjala turud alustasid päeva tarkvaratootja OracleŽi heade tulemuste peale tõusuga, on Lahesõja hirm tõusu kustutanud.

FIM Securities teatas oma hommikuses raportis, et OracleŽi teise kvartali aruanne tõi selgust segasele IT sektorile.

Keskpäevaks oli suur rõõm Euroopa turgudel aga kadunud. Nii ka Helsingi börsil, kus Nokia sai hommikul tiivustust üle 100 mln dollarise (üle 1,5 mld krooni) lepingu Hiina mobiiltelefonioperaatori GSM võrgu ehitamiseks ning oli ligi 3% plussis, kuid oli kella 13ks käest ära andnud kogu tõusu, liikudes eilse 15,98 eurose sulgemishinna lähistel.

Eile General Electricu aktsiate kokkuostmise pakkumise peale üle 40% tõusnud meditsiinitehnika tootja Instrumentarium liigub täna umbes seal kus eile lõpetas ehk 38,25 eurol. Samas on General Electricu 40 eurosele pakkumisele, mis peaks jõustuma lähima 30 päeva jooksul, väärtpaberil ruumi tõusta ligi 5%.

Üleeile IBMilt kahes Hiina elektroonikafirmas osaluse ostnud ja 13% tõusnud Elcoteqi aktsia on täna hinnas 5% järele andnud, ehkki Deutsche Bank jättis aktsia ostureitingu muutmata ning tõstis ettevõtte 2003. ja 2004. aasta kasumiprognoosi vastavalt 29% ja 26%.

Turge teeb hetkel ettevaatlikuks aga Iraagi vaenulikkus relvainspektorite tegevuse vastu, mis võib vallanda sõja USA ja Iraagi vahel. Rahvusvahelise olukorra pingelisemaks muutumine on aga turgude jaoks märksa olulisem, kui ühe USA tarkvarafirma (Oracle) hea majandusaruanne.

Hetkel kuum