Ülo Toomsalu • 20. detsember 2002 kell 6:11

EPL: Aktsiisi kadumine lööb auto hinna alla

Mootorsõidukiaktsiis kaob 1. jaanuaril ja importijad võidavad tuhandeid kroone, mistõttu võib autode hind alaneda. Enim kukub kasutatud autode hind.

?Konkurents turul on niivõrd terav, et automüüjad kindlasti annavad hinnas järele. Vaevalt et keegi oma kasuminumbreid selle arvel kasvatama hakkab,? ütles Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Liidu (AMTEL) juhataja Jaak Uudla Eesti Päevalehele. ?Iga asi, mis võimaldab autode müüki kasvatada, on positiivne.?

?Meie tegevust mõjutab aktsiisi kadumine kindlasti positiivselt,? ütles kasutatud imporditud autosid müüva ASi Eurost Auto juhataja Raoul Juhanson.

Tema sõnul võidavad auto hinnas ka kliendid, kuna praegu tuleb eri vanuse ning võimsusega autode pealt maksta aktsiisiks 3000?20 000 krooni, mis aga hiljem kaob. Kõige rohkem kukub üle kolme liitrise mootorimahuga autode hind.

?Ma arvan, et 1. jaanuarist pole hinnalangust veel tunda, kuna automüüjatel on vana hinnaga autosid sisse ostetud. Küll aga võiks hinnalangus toimuda 2-3 kuu pärast.?

Ettevõtte automüügi konsultandi Rivo Mätase sõnul võiks näiteks 3,7-liitrise mootoriga Audi A8 hind aktsiisi kadumisel odavneda 27 000 krooni võrra. Auto hind jääb veidi alla 400 000 krooni.

Hetkel kuum