Peeter Stamberg • 23. detsember 2002 kell 10:10

Põhjala börsidel: sõjaoht teeb investoreid enne pühi närviliseks

Põhjala börsidel on aktsiate hinnad langemas, sest investoritele tekitab kõhedust kasvav sõjaoht seoses Iraagiga.

Maaklerite sõnul võtavad investorid Stockholmi börsil pühade eel kasumeid, kuna nad närvilised seetõttu, et ei ole kindlad, mis suunas turud võivad liikuda ja muret tekitab ka võimalik sõda Lähis-Idas, vahendab uudisteagentuur AFX.

Helsingi HEX indeks oli kella 12ks 0,54% miinuses, 5865,25 punktil, Stockholmi OMX indeks oli langenud 0,46%, 507,49 punktile.

Kauplemine Stockholmi ja Helsingi börsil on juba rahulik, kuna paljud turuosalised valmistuvad juba lähenevateks pühadeks ja kauplemisega enam ei tegele, samuti oodatakse edasiseks kauplemiseks suuna saamiseks andmeid USA majanduse kohta. Täna avaldatakse USAs inimeste sissetulekuid ja väljaminekuid puudutav statistika ning homme kestvuskaupade tellimuste andmed.

Nokia aktsiat <GR#US.NOK> aitas hommikul veidi kergitada teade, et ettevõte on saanud tellimuse Taiwan Cellural Corp.-lt 3G-võrgu loomiseks Taiwanis, kuid lõunaks oli aktsia langemas. Kell 12ks oli aktsia hind langenud 0,82%, 15,67 eurole.

Tehingu väärtust Nokia ei avaldanud aga maaklerifirma Mandatum Stockbrokers ütles, et tellimus on oluline ja väärtus peaks olema võrreldav 400 mln eurose (6,3 mld krooni) tellimusega, mille Nokia sai oktoobris Taiwanese Chunghwa Telecomilt, kirjutas uudisteagentuur AFX.

Ericssoni aktsia <GR#US.ERICY> on üldisele turu liikumisele vastassuunas ja aktsiaga kaubeldi 6,85 Rootsi krooni tasemel ehk 1,48% kõrgemal kui reedene sulgemishind.

Hetkel kuum