Ülo Toomsalu • 3. veebruar 2003 kell 6:29

EPL: Enamikul erakondadel puudub varikabinet

Kui eelmiste valimiste eel avalikustasid erakonnad varakult oma ideaalvalitsuse, siis tänavu ollakse ministrikohtade jagamisega tagasihoidlikumad.

Enamik erakondi on otsustanud varikabineti koostamisest loobuda ja selgitada ministrikandidaadid alles pärast valimistulemuste teatavaks tegemist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Oma ideaalvalitsuse on praeguseks koostanud ainult Rahvaliit. Erakonna esimehe Villu Reiljani sõnul sobib Rahvaliidu kandidaatidest siseministriks Saare maavanem Jüri Saar, justiitsministriks endine parlamendisaadik jurist Maido Pajo või Rahvaliidu kunagine Tallinna linnapeakandidaat Tõnis Rüütel, rahandusministriks Mart Opman ning majandus- või haridusministriks majandusprofessor Janno Reiljan. Välisministri kohale pakub Rahvaliit Tartu maavanemat Jaan Õunapuud või endist Eesti suursaadikut Moskvas Mart Helmet, kultuuriministri kohale aga Jaak Allikut, kes on praegu Ugala teatri direktor.

Mõõdukad kavatsevad oma ideaalvalitsuse koosseisu avaldada veebruari alguses, märkis erakonna peasekretär Tõnu Kõiv. ?Mõned teenekamad neist on juba ministriametis olnud ja end tõestanud, näiteks Toomas Hendrik Ilves välisministrina.?

Res Publica erakonna meediajuhi Allar Tankleri sõnul võib erakonna tulevasi ministreid otsida inimeste seast, kes juhtisid erakonna erinevate valdkondade valitsemisprogrammi väljatöötamist. Nõnda võiks majandusministriks saada Tõnis Palts, rahandusministriks endine ministeeriumi nõunik Taavi Veskimägi, kultuuriministriks filmire?issöör Hannes Lintrop või dirigent Tarmo Leinatamm.

Hetkel kuum