Ülo Toomsalu • 3. veebruar 2003 kell 6:28

PM: Eesti kama võitis toidumessil sakslaste südame

Saksamaa ökopoodides leiaks Eesti kama kindlasti tarbijaskonna.

Pasteldes talunaiseks kehastunud pärnulannal Karin Lindmaal õnnestus jaanuari lõpus Berliinis Euroopa ühel suuremal toidu- ja põllumajandusmessil Grüne Wochel kümne päevaga sakslastele 400 kilogrammi kama maha müüa, kirjutab Postimees.

400 kilogrammi ei ole muidugi teab mis suur kogus. Aga kuna kama on üks vähestest toiduainetest, mis on tuntud vaid eestlastele, ei ole see sugugi kerge ülesanne. Vähemalt esialgu suhtusid sakslased asjasse umbusuga.

Kama maitsmisel tegi otsa lahti ei keegi muu kui Saksamaa põllumajandusminister Renate Künast. Tuntud rohelise mõtteviisi ja looduslike toodete propageerija.

Sakslaste soe vastuvõtt annab kinnitust sellest, et kama viimisel Euroopasse võib tulevikku olla. Vaevalt saaks sellest masstoode, mida igast Saksamaa supermarketist leida võiks, kuid ökotoidule spetsialiseerunud kauplustes leiaks kamajahu kindlasti sooja vastuvõtu.

Seni on kama turustatud peamiselt Eestis ning pisut viidud ka Lätti.

Kama minnakse sakslastele pakkuma ka tuleval aastal. «Siis tuleb juba rohkem kotte kaasa võtta - messi esimestel päevadel sai topse ikka südamega täidetud, lõpupoole pidi juba kokkuhoiule mõtlema,» kinnitas Lindmaa.

Hetkel kuum