Silva Männik • 4. veebruar 2003 kell 13:23

Liina Tõnisson: Ametikortereid jagatakse kaootiliselt

Majandusminister Liina Tõnissoni sõnul jagatakse ametikortereid kaootiliselt ja süsteem vajab muutmist.

<pilt#LiinaTonisson.jpg#Minister Liina Tõnisson#150#213#0>

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Liina Tõnisson ütles, et praegune riigiasutuste ametikorterite jagamise süsteem vajab ülevaatamist.

'Kui jätkata ametikorterite süsteemiga, peaks olema selgelt ära reglementeeritud erinevatele ametnike kategooriatele kasutusse antavate korterite kriteeriumid,' lausus ta. 'Ministri ametikorteri ja kontstaabli oma vahel võiks olla erinevus. Ma ei tea, kas ametikortereid jagatakse heldekäeliselt, aga kaootiliselt küll.'

Tiina Salumäe majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete osakonnast lisas, et majandusministeerium tegelebki momendil parandusettepanekute väljatöötamisega elamuõiguse muutmiseks.

Ministri käskkirjaga moodustati 14. novembril eelmisel aastal töögrupp, mille ülesandeks on koguda ning analüüsida ametkondadelt, omavalitsustelt ja erinevatelt huvigruppidelt seaduste muutmise ja täiendamise ettepanekud. Praeguseks on laekunud suurusjärgus umbes 100 muudatusettepanekut. Veebruari keskel esitab komisjon välja töötatud ettepanekud õigusaktide muutmiseks.

Hetkel kuum