Ülo Toomsalu • 5. juuni 2003 kell 6:28

Sakala: Selver tõstis Liiwi Heliisi napsid ukse taha

Kuu aega tagasi teatas kaubanduskett Selver Viljandimaa alkoholitootjale Liiwi Heliisile, et edaspidi tema alkoholi enam ei müü.

'Praegu on seal saada vaid jääke, mida pole jõutud veel maha müüa,' teadis Liiwi Heliisi müügidirektor Toomas Sumeri.

Tema sõnul on Liiwi toodetega kauplemise lõpetamise taga see, et nii Selveri kui Eesti suurima viinatootja Liviko suuromanik on aktsiaselts NG Investeeringud, kirjutab Sakala.

Firmale kuulub 97,57 protsenti Liviko ja 66,79 protsenti Selveri omaniku, aktsiaseltsi Tallinna Kaubamaja aktsiatest.

'Ametlikku põhjendust meile esitatud pole, saadeti lihtsalt 1. maist kehtima hakkav sortimendi nimekiri ja meie tooteid selles enam polnud,' nentis Sumeri.

Männimäe Selveri direktor Peeter Pallo selgitas, et keti ostuosakond kujundab uue kaubavaliku neli korda aastas. Osa nimetusi vahetatakse alati välja ja et uut kaupa juurde võtta, peab millestki loobuma.

'Ega Liiwi Heliisi tooteid ennegi palju olnud,' rääkis Peeter Pallo. 'Viina müüginumbrid polnud eriti head, kuid meie poe müügitulemuste põhjal oleks Liiwimaa Palsam võinud küll edasi letis olla.'

Pallo sõnul tehti sellekohane ettepanek ka ostuosakonnale, kuid seal otsustati teisiti.

Sumeri sõnul suurest ketist väljajäämine Liiwi Heliisi oluliselt ei mõjuta, sest varem reguleeris Selver omaniku konkurentide toodangu müüki hindadega ja kaup sellepärast väga hästi ei läinud.

'Meie Liiwimaa Palsam, mille normaalne hind on 80 krooni, maksis seal 95,' tõi Sumeri näite.

Müügidirektor rääkis, et eelmise aasta novembris andis Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskoda 'Tunnustatud eesti maitse' kampaania ajal Liiwimaa Palsamile ristikumärgi. See pidanuks endaga kaasa tooma eriväljapanekud ja degustatsioonid Selver ketis, mis on kampaania partner.

'Ühtki väljapanekut aga polnud ning kui saime lõpuks degustatsiooni korraldamise osas kokkuleppele, visati Liiwimaa Palsam koos teiste meie toodetega üldse välja,' oli Sumeri nördinud.

Hetkel kuum