Silva Männik • 1. juuli 2003 kell 8:51

Laevakompanii: turismifirma süüdistused on alusetud

Saaremaa Laevakompanii tõrjub Eesti Päevalehes avaldatud väidet, et kallis praamipilet sunnib turistid saartele sõitmisest loobuma.

Aasta-aastalt on kasvanud laevakompanii poolt teenindavate reisijate hulk, kelle seas suvekuudel on ka oluline protsent välisturiste, teatas SLK klienditeenindusjuht Anu Lomp.

?Möödunud aastal teenindasime Kuivastu-Virtsu liinil esimest korda üle miljoni reisija, suvekuud kui siseturismi põhihooaeg, moodustasid sellest 470 400 reisijat ehk peaaegu poole,? selgitas ta.

Järgneb SLK vastulause:

?Juba mitmeid kordi oleme selgitanud, kuidas kujunevad praamipiletite hinnad. Nimelt on kaks erinevat hinnakirja - suvine ja talvine - kehtestatud vastavalt teede-ja sideministeeriumi määrusele, mis on püsinud muutumatuna juba alates 1. jaanuarist 2000.Selle alla kuulub samuti juba neljandat aastat punkt, mille kohaselt lisandub reedeti mandri poolt ja pühapäeviti saarte poolt alates kella ühest päeval koefitsient 1,5 Eesti Autoregistrisse mittekuuluvatele bussidele ning kõikidele sõiduautodele. Ilmselt siseturismi toetamise põhimõttel on ministeerium selle alt välja jätnud Eestis registreeritud bussid. Kui teha lihtne arvutustehe, saame ühe 50-kohalise bussi reisija piletihinnaks Kuivastu-Virtsu liinil 58 ja Rohuküla-Heltermaa liinil 75 krooni. Selle sisse on arvutatud nii koefitsient kui bussi broneering ning reisija tavapileti maksumus.

Ei tahaks uskuda, et üks välisturist selle pärast Eesti kaunitele saartele tulemata jätaks. Ei eelmisel ega ka muudel aastatel pole Saaremaa Laevakompanii teinud soodustust välismaa pensionäridele, nagu artiklis väidetakse. Laevakompaniil pole õigust otsustada soodustuste osas, ka need määrab riik igal aastal liinilepingut täiendava kokkuleppe sõlmimisega. Meie arvates on tõik, et riik on hoidnud piletihinnad juba neljandat aastat samal tasemel ,osutunud mõjuvaks teguriks saarte majanduse kiire arengu seisukohalt.

Eile avaldasime seoses paljuski välisturistidele suunatud festivaliga 'Saaremaa Valss' nädalavahetuse suurepärased reisijateveo tulemused, mis Kuivastu-Virtsu liinil näitasid üle 17.000 reisija. Kommentaariks niipalju, et suur osa nendest reisijatest olid just nimelt Saaremaa Valsile suundunud välisturistid, koostöö korraldajatega on olnud juba mitmendat aastat suurepärane ning ka tänavu tegime ürituse raames suurenenud nõudluse teenindamiseks mitu lisareisi. On vana tõde, et kui millegi kallal enam norida pole, tullakse alati ja ikka piletihinna juurde tagasi. Laevakompanii on teinud väga tõsist tööd ettevõtte klienditeeninduse parandamise ja ma usun, et inimesed on seda märganud. Vaatama meie jaoks õudusunenägu meenutavale talvele, õnnestus olulisem osa laevapargist nii korda saada, et saame jaanipäeva üle uhked olla.?

Hetkel kuum