Ülo Toomsalu • 4. juuli 2003 kell 7:18

Ülevaade tänastest ajalehtedest

Eesti Päevaleht:

Haigekassa tahab eraldada haiglatele raha järjekordade lühendamiseks, kuid selle tulemusel ei pruugi arstid ja teised meditsiinitöötajad saada kokkulepitud palgatõusu.

Kanal 2 ja TV3 ekraanil jooksev laimimaitselise gini reklaam, milles osalevad naljasaate ?Wremja? rullnokktibid, ei vasta tarbijakaitse hinnangul reklaamiseadusele.

Ühiskonnateadlased tahavad koonduda riigieelarvest rahastatava katusorganisatsiooni alla, et hakata koostama Eesti arengustrateegiaid ning koolitama tippspetsialiste.

Heitlikule suvele vaatamata kogub siseturism üha suuremat populaarsust, reisikorraldajate hinnangul on üheks põhjuseks kodumaiste reiside odavus piiritagustega võrreldes.

Postimees:

Paljud tudengikandidaadid mõtlevad juba praegu Eesti tõenäolisele liitumisele Euroopa Liiduga, viies ülikooli sisseastumispaberid keeleerialadele, selgub pärast nädal aega kestnud sisseastumiskonkurssi Eesti suurimates kõrgkoolides.

Köögivilja- ja marjakasvatajad ootavad tänavuselt aastalt head saaki, mis viib turgudel ja poodides lähiajal kindlasti hinnad alla, sest rohkele kohalikule toodangule pakub konkurentsi ka import.

Res Publica esimehest peaminister Juhan Parts leidis pöördumises erakonna poole, et Keskerakonna seisukohatus euroliiduga ühinemise asjus on «ilmselt üks küünilisemaid poliitilisi mänge Eesti lähimineviku poliitikas».

Euroopa Parlamendi poolt eile heaks kiidetud seadusemuudatusega kohustatakse lennufirmasid maksma klientidele lendude hilinemise ja ärajäämise eest võrreldes senisega ligi kaks korda suuremat kompensatsiooni.

SL Õhtuleht:

Samal ajal, kui valitsus räägib ulatuslikust kokkuhoiuprogrammist, on üks majandusministeeriumi ametnik unustanud ministeeriumi sõiduauto erafirma hoovi, kus see juba üle aasta seisnud ja roostetanud.

Sakala:

Loodetavasti saab folgifestivali ajaks Viljandi järve kaldal Huntaugul valmis uus ujumiskoht, mis võib privaatsust armastavad inimesed senisest rahvarohkest rannast ära meelitada.

Hetkel kuum