Madli Zobel • 31 august 2003

Köök ja mured, mis kauba peale saab

Et oma köök ikka käepärane ja mugav tuleks, küsisin tuttavatelt, kuidas nende köögid on kerkinud. Kolleeg tellis köögi suurest firmast. Selgus, et üks levinumaid apsakaid köögifirmadel on, et nad ei suuda graafikus püsida ega aega planeerida. Nii pidi kolleeg saama jõuluhane küpsetada oma tuliuues köögis. Firma tõi küll köögi enne pühi kohale, kuid ülespanemiseks ei jätkunud aega. Nii sõitis kolleeg perega mitmesaja kilomeetri kaugusele vanemate juurde. Kokkulepitud päeval sõitis ta tagasi, ehkki oleks oma jõulupuhkust soovinud rahulikult paigal püsides pidada. Paigaldajad tulid ja selgus, et üks laud on puudu ning epopöa jätkub uuel aastal. Kolleeg tassis tuttavate abiga vana köögikapi tagasi, ühendas kraanid, kanalisatsiooni ja pliidi... Kui arvate, et köögifirma vabandas, hinnaalandust tegi vms, eksite.

Ent sellega polnud sekeldused lõppenud. Kuna köögi mõõdud oli pere andnud ise, selgus paigaldajate saabudes, et köögi nurk polegi päris täisnurk ? tööpind läks uuesti saagimisele, sahtel ei mahugi täiesti laua alla. Sahtlitega ? nende tänapäevaste siinidel liikuvate metallsahtlitega, kuhu saab kapi asemel edukalt potte, panne ja kaerahelbeid panna ? on selline kurb lugu, et neid ei valmistata mitte vajalikus mõõdus, vaid on olemas moodulid. Nii võib juhtuda, et ehkki sahtli sügavus võiks olla 60 cm, on ühe sahtli kohalt läbi minemas näiteks gaasitoru ja tuleb panna kogu püstik lühem. Ja mitte kolm sentimeetrit, vaid mooduli ehk 10 cm võrra.

Teine tuttav rääkis, et tema on kööki tellinud kaks korda. Esimesel korral polnud häda muud, kui et paigaldajad olid üle mitme ukse suured kriimud vedanud. Kui ses asjus müüginaisele helistati, ütles too otse, et tema tegeleb müügiga, köök on müüdud ja temal muid muresid pole. Firma juht reageeris küll, tuli koju ja hiljem saatis paigaldajad uute ustega. Üks asi oli köögi juures veel, mis pererahvast häiris ? näidistest vaatasid nad ühte ust, see oli õrnalt triibuline ja sümpaatset värvi. Kohalejõudnud köögil võis aimata sarnasust näidisega ? iga partii on ju erinev.

Oma järgmise kodu köögi ostsid nad ühest salongist. Et uste värvilahendusega enam pettumust ei tuleks, valisid nad salongis väljas olnud köögi. Transpordi käigus aga purunesid mitu ust ning uued olid teist tooni. Salongist lohutati, et küll aastatega toon ühtlustub. Ka nende perele lubati, et enne jõule saab köögi üles, aga hiljem selgus, et valetati. Paigaldajad väitsid, et müüjad teadsid väga hästi, et neil on enne uut aastat kõik ajad kinni. Müüja kasutas omapärast taktikat: ei võtnud enam telefoni vastu. Paigaldamise käigus läks veel mitu asja katki, nii said paigaldajad kohe mitu korda käia. Viimasel korral purunes üks kapi vahesein ning siis paigaldajad enam tagasi ei tulnudki. Pere jättis viimase osa paigaldusrahast maksmata.

Esimese juhtumiga seotud firma ühe kaupluse juhataja väitis, et teema on ülepaisutatud: ?Me teeme oma tööd südamega ja tahame endast parima anda.? Samas möönis ta, et tarneaegadega tekib tõesti vahel probleeme. Tegemist on nn buumiaegadega aastas ? need on jaanipäev, kooliaasta algus ja jõulud. ?Siis tuleb vahel nädalaga 50 protsenti rohkem tellimusi kui tavaliselt ja inimesed ning ka töökojad ei jõua lihtsalt nii palju tööd teha. Vahel saab ka ladu sellises olukorras ootamatult tühjaks.?

?Kindlasti tuleks põhjalikult tutvuda lepingutega ning jätta endale üks nädal puhveraega ja mitte tellida kööki mõttega, et see valmiks üks päev enne sünnipäeva,? pani ta inimestele südamele ja tuletas meelde, et tegemist on siiski koostööprojektiga. Samuti juhtis ta tähelepanu, et näiteks nende lepingus on vigade parandamiseks ja probleemida lahendamiseks aega üks kuu.

Hetkel kuum