Viktoria Korpan • 15. september 2003 kell 12:18

Eesti Energia soovib osaleda Leedu jaotusvõrgu RST erastamiskonkursil

Täna esitas Eesti Energia Leedu Riigivarafondile kvalifitseerumisdokumendid, mis on vajalikud Leedu jaotusvõrgu RST erastamiskonkursil osalemiseks.

?Me näeme investeeringut Leedu jaotusvõrku kui pikaajalist strateegilist investeeringut. See tõstab kindlasti Eesti Energia firmaväärtust, suurendab meie kliendibaasi ning laiendab turgu Narva Elektrijaamade toodangule. Eestil ja Leedul on energeetikas ühesugused huvid ning seega on meie osalemine erastamiskonkursil täiesti loogiline? ütles Eesti Energia finantsdirektor Sandor Liive ettevõtte pressiteates.

?Leedu investeering on meie kavade kohaselt projektipõhine ehk Leedu projekt peab end ise ära tasuma. Seega ei mõjuta meie investeering Leetu Eesti elektritariife,? rõhutas Liive.

Täna Leedu Riigivarafondile esitatud dokumendid tõestavad, et Eesti Energia vastab kõikidele erastamiskonkursil osalemiseks esitatud nõuetele nagu näiteks ettevõtte käibe ja omakapitali suurus ning rahvusvahelise krediidireitingu olemasolu.

?Me usume, et Leedu Riigivarafond tunnistab lähiajal Eesti Energia kõikidele kvalifitseerumiskriteeriumitele vastavaks. Siis saame me alustada RST äritegevuse põhjaliku analüüsiga, et esitada konkurentsivõimeline pakkumine jaotusvõrgu erastamiseks,? lisas Liive.

Eesti Energia auditeeritud käive oli 2002/2003 majandusaastal 5,72 miljardit krooni, kasum 588 miljonit krooni ja investeeringute maht 3,72 miljardit krooni. Rahvusvaheline reitinguagentuur Standard Poor?s andis 2002. aastal Eesti Energiale pikaajalise krediidireitingu A-, mis on kõrgeim Kesk- ja Ida-Euroopa energiafirmade hulgas.

Leedu riik kuulutas kahe elektrijaotusvõrgu, RST ja VST, enamusaktsiate erastamiskonkursi välja käesoleva aasta juulis. Eesti Energia soovib osta 71,35% RST aktsiatest. Eesti Energiat nõustab RST erastamiskonkursil investeerimispank Suprema.

Hetkel kuum