Liis Kängsepp • 24. september 2003 kell 12:35

Parts: eelarveprojekt on inimesekeskne

Peaminister ütles täna Riigikogus, et valitsuse esitatud eelarveprojekt on inimesekeskne ning peegeldab Eesti inimeste ootusi.

Partsi sõnul on selle eelarve kandvad ideed vastutus Eesti rahva kestma jäämise nimel, pingutus suurema heaolu saavutamiseks ja hoolitsus inimeste eest, teatas valitsuse pressibüroo. Peaminister kutsus parlamenti olema eelarvet menetledes ranged, sest iga esitatud küsimus teeb paremaks lõpptulemuse.

'Sellel eelarvel on kolm kaljukindlat sammast. Esiteks, vastutus selle eest, et Eesti rahvas jääks püsima. Teiseks, pingutus selle nimel, et meie homne päev oleks parem ja Eesti oleks tugevam ning kolmandaks ja peamiseks, hoolitsus nende eest, kes ootavad meie hoolt ja tuge täna,' ütles Parts Riigikogu ees esinedes.

Ühe konkreetse sammuna, kuidas suurendada sündivust Eestis, tõi peaminister esile 1. jaanuarist vanemahüvitise rakendamise ning lisas, et iibe suurendamise eesmärgil on eelarves ette nähtud vahendeid ligi poole miljardit krooni ulatuses.

Parts rõhutas, et 2004. aastal alustab valitsus koalitsioonileppes kokkulepitud jõuliste maksukärbetega: 'Alandades tulumaksu 24%-le tugevdame Eesti majanduse konkurentsivõimet.' Parts lisas, et tõstes tulumaksuvaba miinimumi 1400-le kroonile vähendatakse järgmisest aastast märgatavalt tööjõu maksukoormust ja aidatakse neid, kelle palk on väiksem.

Parts ütles, et valitsus on eelarve koostamisel silmas pidanud Eesti majanduse olukorda ning hinnanud erinevaid riske, mis võib Eestiga juhtuda.

Peaministri pöördumise täisteksti leiate peaministri kodulehelt <#siit= http://www.riik.ee/z2/avalik/file?id=7269>.

Hetkel kuum