Kristiina Randmaa • 16. oktoober 2003 kell 22:00

TNT Eesti võitis juhtimisauhinna

Peamiselt ettevõtete juhtimiskvaliteeti hindava kvaliteediauhinna konkursil sai kiirtranspordi ja kiirkullerteenuseid pakkuv TNT Eesti peale peavõidu auhinna ka väikese organisatsiooni kategoorias. Ettevõttes töötab vaid 42 inimest, kelle arendamist ja kaasamist juhtimisprotsessi peab juht Asko Talu peamiseks trumbiks. Lisaks märkis Talu, et ettevõttes on hästitoimiv sisekommunikatsioonisüsteem.

TNT Eestile andis auhinna eile õhtul üle president Arnold Rüütel.

Keskmise suurusega organisatsiooni auhinna juhtimiskvaliteedi konkursil sai tööstuslikke ja meditsiinilisi gaase tootev Eesti AGA. Kuna märtsis alanud konkursile esitas osalemistaotluse vaid kuus ettevõtet, siis suure organisatsiooni auhind jäi välja andmata.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) annab koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Eesti Kvaliteediühinguga auhinda välja teist aastat eesmärgiga panna ettevõtted arutlema juhtimismeetodite üle ning tutvustada neile uusimaid juhtimispõhimõtteid.

Konkursil osalev ettevõte viib esmalt läbi enesehindamise ja koostab selle põhjal taotlusdokumendi, mida hindavad kohalike ettevõtete tegevjuhtidest sõltumatud eksperdid.

Mullu, mil osalenud ettevõtteid oli kolm korda rohkem, sai parima auhinna Elcoteq Tallinn.

Kvaliteediauhinna konkursside korraldamine on Euroopas levinud tava. Eelmisel nädalal lõppenud soomlaste auhinnakonkursil olid parimad Stora Enso Ingerois Oy ja Soome kaitsejõudude elektroonikakeskus.

Hetkel kuum