Tele2 kosub Venemaa ja Ida-Euroopa toel

Eile tulemused avaldanud Tele2 teatas Stockholmi börsile, et teenis kolmandas kvartalis 382 miljoni Rootsi krooni (660 mln kr) suuruse maksudejärgse kasumi, mullune tulemus oli 150 miljonit Rootsi krooni (259 mln kr). Rootsi kontserni kulumieelne ärikasum (EBITDA) tõusis kolmandas kvartalis 15, 1,6 miljardi Rootsi kroonini (2,8 mld kr). Käive kasvas võrreldes mullusega enam kui viiendiku, 9,4 miljardi kroonini (16,2 mld kr).

Kolmanda kvartali tulemustega ületas ettevõte analüütikute ootused. Lisaks teatas Tele2 eile hommikul, et laienes ka Suurbritannia turule.

Eile Venemaal oskusteavet jaganud Tele2 Eesti juht Üllar Jaaksoo ütles, et alates 2000. aasta sügisest on Tele2 Eestis kõige kiirema kasvuga operaator. ?Klientide ülevõtmine Radiolinjalt ja EMT-lt pole meile enam ammu üllatus,? märkis Jaaksoo. Tema ütluste kohaselt möödus Tele2 Eesti selle aasta kevadel Radiolinjast ka käibe poolest, kuigi konkurent on siiani teistsugusel seisukohal.

Jaaksoo on ettevõtte käekäiguga igati rahul: ?Alles mõne aja eest ületasime seatud teetähise ning omame nüüd Baltimaades 1,5 miljonit klienti?. Vaid umbes aasta eest tähistati miljoni kliendi olemasolu.

Tele2 Eesti emafirma teatas oma kolmanda kvartali aruandes, et enam kui kahekordne maksudejärgne kasum teeniti suuresti tänu Ida-Euroopa (Eesti, Läti, Leedu, Poola, T?ehhi) ja Venemaa haru edukale majandustegevusele. Venemaal alustas Tele2 GSM-operatsioonide pakkumisega eelmisel aastal. Tänaseks on Tele2-l idanaabri juures kuus GSM-võrku.

Kolmandas kvartalis lisandus Ida-Euroopa regioonis 415 000 uut klienti, enam kui 50 neist olid mobiiltelefoni kliendid. Fikseeritud kõne ja interneti harus tuli kolmandas kvartalis juurde 198 000 uut klienti.

Küsimusele, kas Tele2 kontserni aktsia on hetkel hea investeering, vastas Ühispanga turuanalüüsi divisjoni direktor Sven Kunsing, et vaadates kasumlikkuse numbreid ja seda, kuidas aktsiat seniste ootuste järgi on hinnatud, on see Lääne ettevõtte kohta suhteliselt mõistlik ost.

Samas lisas Kunsing, et kui tõesti tahetakse osta kasvu Ida-Euroopas ja Venemaal, soovitab ta soetada hoopis Läänes kaubeldavate Venemaa mobiilsideoperaatorite Vimpel.com ja MTS aktsiaid.

Ka LHV maaklertegevuse juhi Kristjan Lepiku sõnul on Tele2 hea potentsiaaliga aktsia. ?Aasta jooksul võib ta tõusta veel ligi 25,? ütles Lepik.

Turuekspertide sõnul mõjub Tele2-le järgmisel aastal kindlasti väga hästi Euroopas järgmise aasta mais kehtima hakkav muudatus, et numbrid muutuvad mobiilsideoperaatorite vahel ülekantavateks. Turueksperdid prognoosivad, et kõige suurem võitja uuest korrast on just Tele2.

?Eestiski võidab Tele2 uuest korrast kõige rohkem, suurim kaotaja on EMT,? märkis Lepik.

Tele2 AB aktsiatega kaubeldakse nii Nasdaqi kui ka Stockholmi börsil.

Hetkel kuum