21. oktoober 2003 kell 7:36

TeliaSonera riskib oma Türgi partnerile alla jäämisega

TeliaSonera riskib Türgi mobiilsidefirmas Turkcell puhkenud võimuvõitluses teisele suuromanikule - Türgi firmale Cukurova - alla jääda.

Türgi kohus jättis rahuldamata TeliaSonera taotluse kuulutada ebaseaduslikuks erakorralise aktsionäride koosoleku kokkukutsumine 30. oktoobril, kus Põhjala telekommunikatsioonioperaator riskib oma mõjust firma juhatuses ilma jääda, kirjutab Dagens Industri.

?Meie taotlus tühistada kutse koosolekule ei läinud läbi, kuid me kaalume, mis võimalusi meil veel oleks,? ütles TeliaSonera kontserni asedirektor ja juhatuse aseesimees Turkcellis Harri Koponen.

TeliaSonera on 37%ga Turkcellis suuruselt teine osanik Cukurova järel, millele kuulub 42% aktsiatest. Tüli põhjuseks on suuromanike erinev nägemus firma tulevikustrateegiast. Lisaks on Cukurova Group püüdnud Turkcellile müüa oma teiste tegevusalade ettevõtteid.

Erakorralisel koosolekul tehti ettepanek Turkcelli juhatuse liikmed välja vahetada. Praegu on Cukuroval neli juhatuse liiget ja TeliaSoneral kolm. TeliaSoneral on olnud veto-õigus, sest otsuste tegemiseks on vaja viit poolthäält.

TeliaSonera ei plaani siiski oma osalust ära müüa. Koponeni sõnul on firmal hea turuosa ja suur potentsiaal, mille realiseerimisel TeliaSonera tahab osaleda.

Hetkel kuum