21. oktoober 2003 kell 22:00

Väljapeetud interjöör jätkub ka tualetis

Tualetikultuuri teenäitajateks on Eestis restoranid ja baarid, kus tualettruumide kujundusele on viimastel aastatel kõvasti rõhku pandud ? Tallinnas võib leida nii keskaegse kui ka hukkamiskambrist inspireeritud käimla.

Kaasaegne tualett ei tähenda ilmtingimata steriilset, valget kahhelplaadiseina ja kambriridu. Tualeti võib lahendada huvitavalt ja vaimukalt, arvab sisearhitekt Reio Raudsepp. Iseäranis kohvik ja restoran on paigad, kus saab sisekujundusega mängida ? kui tualett muud kujundust toetab, on ta kindlalt omal kohal.

Pealinnas on viimasel ajal tekkinud palju stiilseid söögikohti ja lõbustusasutusi, kus end kergendama minnes saab rõõmsa üllatuse osaliseks.

Mere puiesteel Scotland Yardi pubis meenutavad tualettruumi boksid vanaaegseid vangikonge, tualetipott on kui elektritool ? istet ümbritseb käetugedega puidust konstruktsioon koos rihmade, paeltega.

Pegasuse restorani kuulsad naistepissuaarid, lounge KAHEKSA tualette ühendav kraanikauss, Bocca restorani rasked puituksed ja hämaras kraanist kivile valguv vesi, Võitleva Sõna metalsed kabiinid, mis lasevad end tunda kui kosmoselaevas ? lustlikke kohti ei tule kaua otsida.

Padupragmaatiline kasumi tagaajaja tualetile erilist rõhku ei pane, arvab sisearhitekt Priit Põldme. ?Sanitaarsõlmed on iseenesest kallimad ehituse osad ning veidrused maksab kaudselt kinni tualetikülastaja. Viimasel ajal on tõepoolest silma jäänud, et tualettidele pööratakse erilist tähelepanu,? ütleb Põldme.

Alati ei ole tualettruumidesse värskuse lisamiseks otsest vajadust tervet sisustust ümber teha. Susi hotellis näiteks lisab meestetualetis elevust pissuaariks kohandatud tavaline pasun.

Autor: Aino Sepp

Hetkel kuum