Ülo Toomsalu • 28. oktoober 2003 kell 6:34

PM: Tallinnal puuduvad reklaamitud tee-ehituseks rahalised võimalused

Kuigi järgmisel aastal peaksid algama Tallinnas suuremad tee-ehitused, ei tea linna rahandusteenistus, kust leida nende alustamiseks vajalik raha.

Tallinna abilinnapea Jüri Ratas seisis eile lootusrikkal ilmel praeguse Laagna tee lõpus Mahtra tänava ristmikul ja näitas ajakirjanikele kirdesse suunduvat tühja teejätku süvendit, mille ehitus jäi pooleli 1986.-1987. aasta paiku. «On lootust, et tuleval aastal sel ajal ei seisa me enam siin, sest on alustatud läbimurret Peterburi maanteele,» ütles ta.

Veidi hiljem tunnistas abilinnapea Ratas, et eelarveraha Laagna ja Rahu tee läbimurdeks Peterburi teele ega ka Smuuli tee jätkamiseks Suur-Sõjamäele tulevaks aastaks ette nähtud pole, kirjutab Postimees.

Kommunaalameti juhataja Ain Valdmanni sõnul on esialgu tänavuses eelarves olemas vaid projekteerimisraha, mida ei tohiks kuluda üle kahe miljoni krooni.

Et teha teoks tuleva aasta ehitusplaanid, vajab linnavalitsus tee-ehituse eelarvesse 382 miljonit krooni. Ainuüksi Laagna ja Rahu tee Peterburi teega ühendamise projekt vajab 85 miljonit krooni ja Smuuli tee esimene etapp 63,5 miljonit krooni.

Praegu on eelarves kavandatud pealinna teede ja tänavate remondiks ja ehituseks vaid 182 miljonit krooni.

Sellest ainuüksi 116 miljonit kulub tänavuste tööde, Viru väljaku ja Kaubamaja ristmiku ehitiste ja Narva maantee remondi arvete tagantjärele maksmisele.

Hetkel kuum