Ülo Toomsalu • 5. november 2003 kell 6:18

PM: Tallinn nõustus Kosmose kino riigile kinkima

Tallinn nõustus Kosmose kino müüginimekirjast maha võtma ja tasuta riigile andma, kui kultuuriminister Urmas Paet rajab sinna väärtfilmikeskuse.

Paet ütles eile, et ministeerium oleks nõus korraldama Kosmoses väärtfilmide näitamist juba järgmisel aastal, kuid see sõltub täielikult läbirääkimistest filmilevitajaga MPDE, kellel on hoones 2006. aastani rendileping.

«Lepingut vägisi lõpetama hakata ei ole plaanis,» kinnitas Paet, lisades, et on nõus hoone igal juhul vastu võtma ja et peamine on kinonäitamise jätkumine Kosmoses.

Tallinna abilinnapea Toomas Vitsuti sõnul on linn aga nõus Kosmose üle andma ainult siis, kui sinna tuleb väärtfilmikeskus. «Me ei jaga niisama oma vara laiali,» lausus ta.

Et Kosmos võiks olla koht 2005. aastal loodavale väärtfilmikeskusele, pakkus Paet välja kahe nädala eest linnale saadetud kirjas.

Vitsut märkis, et kui Tallinna linnavõimud otsustasid Kosmose oktoobris müüki panna, arutasid ka nemad väärtfilmikeskuse sobivust sellesse majja, kuid ei pidanud seda võimalikuks.

«Ma saan aru, et kui Paet käis oma idee avalikkuse ees välja, on tal selge mõte, kuidas keskust sinna rajada saab,» nentis Vitsut.

Muid tingimusi linn Vitsuti sõnul hoone üleandmisele ei sea. «Meil nagu teilgi on siiras heameel, kui Tallinna elanikele lisandub veel üks paik väärtfilmide nautimiseks,» lausus Vitsut kirjas ministrile.

Püsiv väärtfilmikino on kultuuriministeeriumil ja Eesti Filmi Sihtasutusel plaanis rajada 2005. aastal. Seni on olnud asupaigana kõne all eeskätt planeeritav Sakala keskus.

Hetkel kuum