6. november 2003 kell 7:36

Börsiülevaade: börsiliidrite rekordhinnad jäid paari kuu taha

Kui mõned Tallinna börsi väiksemad tegijad on viimasel ajal löönud oma hinnarekordeid, siis liideraktsiaid pole juba paar kuud suutnud rekordeid püstitada.

Enamik suurematest tegijatest saavutas oma kulminatsiooni Euroopa Liidu referendumi eel, peale mida on aktsiatest hakatud õhku välja laskma.

Eesti Telekomi aktsia saavutas oma viimaste aastate kõrgtaseme 4. septembril, mil ta katsus päevasiseselt ära 123,61 krooni taseme. Eilne sulgemishind jäi sellele juba 11,7% alla.

Vaid päev hiljem saavutas oma viimase kuue aasta rekordtaseme Norma aktsia, mis jõudis päevasiseselt 112,50 kroonini. Eilne sulgemishind oli juba 14,9% madalamal.

Hansapanga aktsia saavutas oma rekordi 9. septembril, mil ta käis päevasiselt ära 355,18 krooni tasemel. Eile lõpetas väärtpaber 13,6% madalamal.

Umbes samasse perioodi jäid ka Merko Ehituse ja Harju Elektri aktsia rekordite viimased löömised.

Samas on viimastel päevadel tõusnud oma rekordtasemeteni mõned teise esheloni aktsiad, mille reageerimiskiirus sündmustele on tavaliselt aeglasem. Rekordtasemete juures on viimastel päevadel liikunud nii Tallinna Kaubamaja kui ka Saku Õlletehase aktsia.

Hetkel kuum