7. november 2003 kell 8:20

Valge Maja vaikib Jukosest

Jukose ümber toimuv on küll kõigutanud USA presidendi usaldust oma Venemaa kolleegi vastu, kuid mitte sedavõrd, et asjas sõna võtta.

Wall Street Journal kirjutab presidendi abidele viidates, et Jukose juhi Mihhail Hodorkovski vahistamine on Valge Maja küll murelikuks teinud, kuid USA peab silmas pidama oma strateegilisi huve, kus Iraani, Iraagi ja Põhja-Korea küsimustes on Venemaad liitlaseks vaja. Sel nädalal petud kõnedes ja kohtumistel ei ole George W. Bush Venemaad negatiivses valguses nimetanud.

Venemaa luureteenistus on varustanud USAd infoga al Qaeda kohta. Venemaa on osaline kuue osapoole kõnelustes, mille eesmärk on veenda Põhja-Koread tuumarelvade ja ?rajatiste plaanist loobuma. Eriti vajab USA Venemaad Iraani tuuma-ambitsioonide ohjamisel ? Venemaa on peamine Iraanile tuumatehnoloogia tarnija. Ning ka Iraagis, kus USA pikka aega kritiseeris Venemaa tihedaid kaubandussidemeid Saddam Husseiniga, loodab USA, et Venemaa saab kasutada oma varasemaid sidemeid USA-vastaste meeleolude rahustamiseks.

Hetkel kuum