Liis Kängsepp • 17. november 2003 kell 14:52

PM Online: Rahvaliit tegi eelarve ründamisega kannapöörde

Rahvaliit kiitis veel kuu aega tagasi Riigikogu saalis eelarvet ülivõrdes, kirjutab Postimees Online.

Kui täna on Rahvaliit arvamusel, et 2004. aasta eelarve eelnõu on «vastuolus koalitsioonilepingus sätestatud põhimõttega, et Eesti jätkusuutliku arengu aluseks on üleminek teadmiste- ja innovatsioonipõhisele arengule, mis eeldab eesti keele ja kultuuri, eestikeelse hariduse ja teaduse väärtustamist ning nende arenguks vajalike vahendite tagamist,» siis 15. oktoobril ütles Rahvaliidu fraktsiooni esimees Jaanus Männik eelarve kohta peetud kõnes, et «tegemist on väga hea ja väga suure eelarvega».

Männik möönis toona, et «selle hea eelarve juures» teeb murelikuks riigieelarve ülesehitus, arusaadavus ja analüüsitavus. «See süü lasub, rõhutan, kõigil praegustel opositsiooni erakondadel halvast baasseadusest tulenevalt, pidagem seda silmas. Need vitsad peksavad nüüd opositsionääre, mis omal ajal niiöelda likku on pandud,» lausus ta 15. oktoobril.

Rahvaliidu tänases avalduses on ka öelnud, et 2004. aasta eelarve ja vanemahüvituse seaduse eelnõu ei täida Eesti rahva elujõu taastamise ja rahvusriigi tugevdamise eesmärki ega ole leidnud praegusel kujul toetust Rahvaliidule mandaadi andnud valijate hulgas.

Kuu aega tagasi oli Rahvaliit seisukohal, et «see on Rahvaliidu eelarve täpselt samuti kui teiste partnerite eelarve».

Männik ründas kuu aega tagasi hoopis opositsiooni, kiites, kuidas 2004. aasta eelarves läheb ligi pool miljardit lastega peredele senisest rohkem raha. Samuti rõhutas Rahvaliidu juhtiv esindaja, et kurta pensionide väikese kasvu üle «ei ole päris ilus», sest kolmikliidu valitsuse ajal olid pensionid üldse külmutatud, nüüd aga tõusevad mitusada krooni.

«Rahvaliit toetab selle eelarve kiiret menetlemist ja vastuvõtmist enne jõule,» kinnitas Männik 15. oktoobril.

Hetkel kuum