Tõnis Arnover • 20. november 2003 kell 22:00

Eesti valitsuskriis köidab põhiliselt Soome meediat

Soome päevaleht Helsingin Sanomat on pannud loole kõlava pealkirja ?Eesti kõmutekitanud maksureform jäi pidama eelarvehääletuse taha?. Leht kirjutab, et Eesti maksude alandamine on äratanud palju tähelepanu väljaspool Eestit.

Öeldakse, et kui Rootsi peaminister Göran Persson oli Eesti peaministrit Juhan Partsi süüdistanud selles, et Eesti maksude vähendamise peavad kinni maksma ELi riikide maksumaksjad, siis Briti peaminister Tony Blair astus hiljutises Financial Timesi artiklis Partsi toetuseks välja.

?Paistab, et rahvas näib maksureformi vaidluses kalduma pigem Perssoni kui Blairi poolele,? kirjutab Helsingin Sanomat.

Soome majandusleht Kauppalehti ütleb pealkirja ?Eesti valitsuskriis külmutas maksude alandamise? all, et Eesti valitsuskriis toob kaasa ilmselt muudatusi valitsuses ja maksureform lükatakse edasi. Leht lisab, et Rahvaliit on valmis valitsuses jätkama, kui maksude alandamisest loobutakse.

?Rahvaliit on öelnud, et maksude alandamine tuleb kasuks ainult rikastele,? tsiteerib YLE24.

Uudisteagentuur STT on küsitlenud Jyväskyläs viibinud Eesti presidenti Arnold Rüütlit. Rüütli sõnul on valitsuse sees lahkarvamusi olnud juba pikemat aega ja nüüd lõid need teravalt välja eelarvearutelus.

?Midagi uut ei ole juhtunud. Need teemad, mis praegu on päevakorrale kerkinud, on köitnud avalikkuse huvi juba pikemat aega,? ütles Rüütel.

Soome rootsikeelne ajaleht Hufvudstadsbladet kirjutab pealkirja ?Eesti valitsus lõhenes? all, et valitsuskoalitsiooni väikseim erakond Rahvaliit ajas valitsuskoostöö karile, kui ta hääletas koos opositsiooniga valitsuse soovitatud maksude alandamise ettepaneku vastu.

Hetkel kuum